Kerékpár-vb: Palumby 31., Buzsáki 35. a rövid távú hegyiversenyen

2023.08.10. 20:57
Palumby Zsombor a 31. lett
A hegyikerékpáros Palumby Zsombor a 31., míg Buzsáki Virág a 35. helyen végzett csütörtökön a glasgow-i kerékpáros világbajnokság rövidtávú számában csütörtökön.

A 900 méter hosszú, 33 méter szintkülönbséget tartalmazó pályán a férfiak 11 kört tekertek, az aranyérmet az új-zélandi Samuel Gaze szerezte meg, ezzel megvédte címét. Második helyen a francia Victor Koretzky zárt, a harmadikat a hosszú távon olimpiai bajnok brit Thomas Pidcock szerezte meg. A magyar bajnok Palumby Zsombor 31. lett 52 másodperc hátránnyal az 52 célba érő közül, a többi között a szlovák Peter Sagant is megelőzve.

A 10 kört tekerő nőknél a magyar bajnoki ezüstérmes Buzsáki a 35. lett, miután a táv derekán kiintették a versenyből. A francia Pauline Ferrand Prevot magabiztosan védte meg címét a holland Puck Pieterse és a brit Evie Richards előtt.