Kerékpár Eb: Nizzolo nyerte a sprintbefutót

2020.08.26. 16:58
Nizzolo nyerte a férfiak mezőnyversenyét a kerékpáros Európa-bajnokságon (Fotó: AFP)
Giacomo Nizzolo nyerte meg a férfi mezőnyversenyt az országúti kerékpárosok Európa-bajnokságának szerdai versenynapján, a franciaországi Plouay-ben.

Az aranyéremről sprinthajrá döntött, a kiváló felvezetést kapó friss olasz bajnok Nizzolo negyedkeréknyivel előzte meg a francia bajnok Arnaud Démare-t. Harmadikként – akárcsak tavaly Alkmaarban – a német Pascal Ackermann zárt.

A 177 kilométeres viadalon nem állt rajthoz a tavaly aranyérmes Elia Viviani, akit klubja, a Cofidis nem engedett el, mivel a szombaton kezdődő Tour de France-ra készül.

A 31 éves Nizzolo sorozatban a harmadik olasz győztese a számnak, Viviani tavalyi sikere előtt 2018-ban a most segítőként dolgozó Matteo Trentin diadalmaskodott.

Korábban Vas Kata Blankaa 6. helyen ért célba az U23-as női mezőnyversenyben.