Kerékpár: Lance Armstrong hegyikerékpáros viadalon indul

MTI MTIMTI MTI
2008.08.07. 23:13
A korábbi hétszeres Tour de France-győztes amerikai Lance Armstrong rajthoz áll Coloradóban a Leadville Trail 100 elnevezésű, százmérföldes (161 kilométer) hegyikerékpáros viadalon.
„Armstrong részvétele a legnagyobb szenzáció Leadville-ben az arany felfedezése óta. Az egész város pezseg, izgatottan várjuk a bajnokot" – mondta Ken Chlouber, az évente megrendezésre kerülő verseny egyik alapítója. A profi kerékpározástól 2005-ben visszavonuló Armstrong azonban nem magát tartja favoritnak: „Boldog leszek, ha az első ötbe odaérek, nem hiszem, hogy nyerni tudok. Az ilyesmihez megfelelő tapasztalatra, kiváló állóképességre van szükség" – latolgatta esélyeit a Tour de France történetének legeredményesebb kerekese. Armstrong szerint a legnagyobb győzelmi eséllyel Dave Wiens vág neki a hegyi versenynek, aki sorozatban ötödször nyert tavaly, méghozzá rekordidő, 6 óra 58 perc 47 másodperc alatt teljesítve a távot.