Kerékpár: a cyklokrossz ob Vinczeffy és Deli sikerét hozta

V. F.V. F.
2008.01.08. 15:41
A Tolna-megyei Tamásiban rendezték meg a terepkerékpárosok országos bajnokságát - egyben a szakág első hazai viadalát -, ahol a felnőtt elitek bajnoki trikóját Vinczeffy Zsolt (Merida Maraton Team) és Deli Anett (Bringavilág SK) nyerte.
A szervezők tíz kategóriában hirdettek győztest, a havas-jeges pályán összesen 55-en mérkőztek. Nagy volt a presztízse az elit férfiak futamának, ahol rajthoz állt az esélyesek közül a címvédő Vinczeffy, az országútis Specziár (Velo.hu) illetve a közelmúltban még a mountain bike-os olimpiai kvalifikációért küzdő Buruczki Szilárd (PCCC-Magellán) is – a viadal végül a címvédő elsőségét hozta, Buruczki ezüt-, Specziár bronzérmes lett.Az elit nők versenye a szintén hegyikerékpáros versenyekről ismert hölgyek csatáját hozta: Deli Anett azonban a végelszámolásban 20 másodperccel volt jobb Módos Gabriellánál (Merida Maraton Team), harmadik Fördős Anna (TREK Józsefhegyi SE) lett. Az U23-as Vigh Zoltán (Postás SE) a Budapest Bajnokság után Tamásiban is győzni tudott.Az U19-eseknél szintén „montis” sikerek születtek: a frissen alakult LTV Merida Racing két versenyzője, Benkó Barbara és Lukács Bálint magabiztosan nyerte el kategóriájában a bajnoki aranyat.