Kerékpár: olimpiai kvalifikációs pontokat gyűjtött a P-Nívó

2007.05.28. 23:17
Sikeres túrát zárt Szlovákiában az első magyar kontinentális csapat: a P-Nívó-Betonexpressz 2000 versenyzői három egynapos UCI Europe Tour-viadalonálltak rajthoz, és mindhárom versenyen szereztek ranglistapontokat! Pénteken a Grand Prix Hydraulika Mikolásek nevű 180 kilométeres, nehéz terepenmegrendezett versenyen Remák Zoltán ért célba a díjazottak között - mivel az 1.2-es kategóriájú viadalokon az első nyolc helyezett szerezUCI-ranglistapontokat, hetedikként Remák is kapott. Ezzel nemcsak az egyesület pontjait gyarapította, hanem az olimpiai kvalifikációs küzdelembenrivális Szlovákiának a pontjait is - a szepsi születésű magyar versenyző beadott honosítási kérelmével kapcsolatban immár hatodik hónapja nem történtelőrelépés...Szombaton a 161 kilométeres, ugyancsak hegyes-dombos Grand Prix Kooperativa következett, amelyen végre a magyar pontok száma is gyarapodott: a korábbanéveken át a kolumbiai-olasz Selle Italia csapatában profiskodó Szekeres Csaba a hatodik helyen futott be a célba.Vasárnap amolyan taktikai győzelmet is arattak Stubán Ferenc versenyzői: a csapatfőnök ugyanis a zárónapi, viszonylag sík 171 kilométeres GP Palmárapihentette a klub legjobb sprintereit, Dér Zsoltot és Madaras Zoltánt. Mindketten igazolták a döntést: Dér Zsolt a második szökevénybolyban, azötödik helyen, míg Madaras Zoltán rögtön ezután a csoport után, a tizedik helyen ért célba.