Jégkorong EBEL: visszavágott hazai vereségéért a Volán

2018.02.23. 21:04
Győzött a Volán (Fotó: Fehérvár AV 19/Soós Attila)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának 6. fordulójában a Fehérvár AV 19 idegenben 2–1-re legyőzte a Znojmót.

A két csapat szerdán Fehérváron is összecsapott, akkor szétlövés után a cseh gárda örülhetett (1–2).

Ezúttal a mieink számára jól indult a mérkőzés, a 11. perc legvégén Hári János vette be a hazai kaput, majd a második harmadban Eric Meland is eredményes volt (0–2).

Nem sokkal később jött a szépítés Erik Nemec révén (1–2), de hiába próbálkozott lényegesen több kapura lövéssel (39–26) a házigazda, újabb gólt már nem tudott szerezni.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 6. FORDULÓ
ORLI ZNOJMO (cseh)–FEHÉRVÁR AV 19 1–2
(0–1, 1–1, 0–0)
Znojmo, 2048 néző. V: Babic, Baluska (szlovák), Kaspar, Soós D.
ZNOJMO: Schwarz – Corbett, Biro – Stehlík, Tejnor – Lattner, Boruta – Lakos, Zajic – Yellow Horn, Plíhal, Cíp – P. Novak, Bartos, Guman – Nemec 1, Raska, Mrázek (1) – Spacek, Matus (1), Csamango. Edzők: Miroslav Frycer, Rostislav Docekal
FEHÉRVÁR: Carruth – Uotila, Meland 1 – Stipsicz, Manavian – Szabó B., Palin – Kóger D., Hári J. 1 (1), Erdély (1) – LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen (1), Sárpátki – Szabó K., Reisz, Vincze P. Edző: Hannu Järvenpää
Hannu Järvenpää: –
Hatalmas győzelem volt, ha a tabellára pillantunk, akkor láthatjuk igazán, mennyire fontos ez a három pont. Az értékét tovább növeli, hogy nagyon jól játszó Znojmót sikerült legyőznünk. Ez úgy sikerült, hogy megbeszéltük a csapattal a gyenge szerdai teljesítményt, és örömmel láttam, hogy a srácok sokkal nagyobb szenvedélyt vittek a játékukba, mint akkor – ennek lett meg az eredménye.

Dornbirn (osztrák)–Graz (osztrák) 5–4, Bozen (olasz)–Villach (osztrák) 5–2. Felsőház: Linz (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 4–2, Zagreb (horvát)–Klagenfurt (osztrák) 2–4, Vienna (osztrák)–Salzburg (osztrák) 2–4.