Hoki-vb: nyertek a favoritok, elmaradt a meglepetés

2018.05.07. 23:00
Alex DeBrincat lövése utat talált a német kapuba (Fotó: AFP)
A Dániában zajló 82. jégkorong-világbajnokság 4. játéknapján minden esélyes rendes játékidőben gyűjtötte be a győzelmet, a meglepetések ma elmaradtak. Patrick Kane az Egyesült Államok támadója csapata mindhárom góljában részt vállalt, ezzel a három gólpasszig jutó kanadai Conor McDaviddel együtt a nap legtöbb pontot szerző játékosa lett.

Az A-csoport délutáni mérkőzésén az eddig hibátlan oroszok a fehéroroszokat intézték el játszi könnyedséggel, 6–0-ra. Az orosz együttes még gólt sem kapott eddigi három mérkőzésén a tornán, igaz, az első nagy riválissal csak csütörtökön találkozik, amikor a csehek ellen lép jégre.

A másik délutáni mérkőzés némileg szorosabban alakult, ezen az Egyesült Államok a németekkel találkozott. A gól nélküli nyitó harmad után az USA a középső harmad közepén ütött két emberelőnyös gólt, a 3–0-s végeredményt Alex DeBrincat állította be a harmadik harmadban, Patrick Kane egy góllal, két gólpasszal zárt.

Az esti mérkőzéseken szintén könnyedén győztek az esélyesek. Az A-csoportban Svédország válogatottja világbajnoki címvédőhöz méltóan kezdett Franciaország ellen. A világbajnokságon eddigi legponterősebb játékosuk, Rickard Rakell mindössze 24 másodperc játék után betalált, majd öt és fél perccel később a csapatkapitány, Mikael Backlund már a másodikat helyezte el a francia kapuban.

A középső harmad egyetlen svéd gólt hozott, Oliver Ekman-Larsson pókhálózta le a jobb felső sarkot a baloldali bulikörtől. A záró harmadban Elias Pettersson emberelőnyös góljával alakult ki a 4–0-s végeredményt. A címvédő svédek továbbra is hibátlanok, s Oroszország csupán jobb gólkülönbségével előzi meg őket a tabellán.

A B-csoportban Kanada is igyekezett hamar eldönteni a házigazda dánok elleni csörtét, a 12. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn. A második harmad elején Mathew Barzal gólját videózás után visszavonták a bírók, de Jordan Eberle, majd Ryan O'Reilly és Ryan Nugent-Hopkins találatában már nem találtak kivetnivalót, így 5–0 állt a táblán, amikor az utolsó harmadra fordultak.

Ekkor előbb Nugent-Hopkins megszerezte második gólját, majd Jesper Jensen révén szépítettek a hazaiak, a 7–1-es végeredményt Tyson Jost állította be két perccel a vége előtt.