EBEL: nem apad a fehérvári gólcsap – 8–1-es Volán-siker!

2018.12.22. 19:54
A fehérváriak alaposan kitömték az innsbrucki kaput (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV 19)
Tovább szárnyal a Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongbajnokságban (EBEL), a magyar együttes otthon 8–1-re kiütötte az Innsbruckot.

A Red Bull Salzburg vendégeként elszenvedett 8–3-as vereség óta bombaformába lendült a fehérvári együttes, hiszen a Dornbirn ellen otthon (5–2), a Villach ellen idegenben (4–1), a Klagenfurt ellen otthon (5–4), majd a Medvescak Zagreb ellen idegenben (5–0) is győzött a gárda.

A gólcsap pedig az Innsbruck ellen sem akart apadni, Sarauer Andrew már a 136 másodperc után betalált, de még mindig csak a 4. perc közepén jártunk, amikor Anze Kuralt is eredményesnek bizonyult (2–0). A harmad második feléhez érve Erdély Csanád, majd Hári János is gyorsan bevette a vendégek kapuját, sőt a 19. percben még Zack Phillips is gólt szerzett (5–0).

A második húsz percben inkább a korábbi Volán-tréner Rob Pallin által irányított vendégekről szólt, de a több próbálkozás csak egy gólt hozott (5–1), a 37. percben Andrew Yogan szépített, de a záró felvonásban előbb Kuralt visszaállította a közte ötöt, majd Jonathan Harty találata után Hári állította be a 8–1-es végeredményt.

JÉGKORONG EBEL

FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 8–1 (5–0, 0–1, 3–0)
Székesfehérvár, 3180
néző. V: Babic, Fichtner (osztrák), Soós, Nagy A.
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty 1, Szabó Dániel (3) – Caruso, Meland – Stipsicz, Tikkanen – Láday, Sille Timotej (1), Hári J. 2 (1), Kuralt 2 (2) – Erdély Cs. 1 (2), Koskiranta, Sárpátki – Szabó K. (1), Sarauer 1 (3), Phillips 1 – Kiss P., Reisz, Szita. Edző: Hannu Järvenpää
INNSBRUCK: Gracnar – Kudelka, Boivin – Guimond (1), Ross – Pedevilla, Lindner, Yogan 1, Clark (1), M. Lamoureux – Sedivy, Spurgeon, Lammers – Wachter, Lavoie, Paulweber – Bär, Antonitsch. Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Kapura lövések: 33–29
Hannu Järvenpää:
– Minden pénteken kezdődött, Zágrábban, ahol védekezésben és támadásban is kiválóan teljesítettünk, most így folytattuk. Olykor mindannyiunkkal megesik, hogy minden bejön, és sokkal győzünk: ugyan a második harmadban kaptunk egy találatot, de azt is csak emberelőnyből, ráadásul a harmadikban ismét erősek voltunk, úgyhogy most belefért. Nyilván boldogok vagyunk.
Rob Pallin: – A Fehérvár lejátszott minket a jégről, egyértelműen sokkal jobb volt nálunk a játék minden elemében. Hogy miért történt így, azt nem tudom, de lassúak voltunk, elveszítettük a párharcokat, miközben a Fehérvár egészen jól hokizott, és a kapusa is remekelt. Jár a dicséret!

1. Vienna Capitals 29 16 4 2 7 99–78 +21 58
2. Klagenfurt 28 15 3 3 7 90–68 +22 54
3. Salzburg 28 15 2 4 7 118–80 +38 53
4. Bozen Südtirol 29 15 2 3 9 83–71 +12 52
5. Graz 29 13 5 2 9 102–82 +20 51
6. Linz 29 14 1 3 11 89–81 +8 47
7. Fehérvár AV19 30 11 5 3 11 104–106 –2 46
8. Znojmo 29 12 1 3 13 99–103 –4 41