Osztrák jégkorongliga: kikapott a Fehérvár Olaszországban

2022.10.30. 20:04
Kikapott a Fehérvár a sereghajtó Asiago otthonában (Fotó: Hydro Fehérvár AV 19)
Az ICE Hockey League (ICEHL) 15. fordulójában a 6. helyen álló Hydro Fehérvár AV 19 a sereghajtó Asiago otthonába látogatott, és ugyan megszerezte a vezetést, de hosszabbítás után 2–1-es vereséget szenvedett.

A Hydro Fehérvár több játékosát is kénytelen nélkülözni, Henrik Nilsson, Magosi Bálint és Vértes Nátán mellett Bartalis István sem bevethető.

Az első öt percben mindkét oldalon voltak helyzetek, de a kapusok nagy védésekkel állták a sarat. Aztán az első harmad 17. percéig kellett várni az újabb nagy fehérvári helyzetre, amikor Terbocs István betört az ellenfél harmadába, a lövése után másodszor is próbálkozott, de a kipattanó korongot sem tudta a hálóba juttatni. Az első játékrész utolsó percében Fournier végigszlalomozott az ellenfél játékosai között, majd lövését hárította a kapus.

A második harmad 4. percében egy oldalról eleresztett lövést védett Roy, fél perccel később pedig ismét a kanadai kapus lepkés kesztyűjében pihent meg a korong. Két perccel később Stipsicz Bence próbálkozott, lövése kipattant a kapusról. A periódus derekán megszerezte a vezetést a Hydro Fehérvár, Erdélyi Csanád ugrott ki a szélen, szépen passzolt a másik oldalon érkező Findlaynek, aki nem hibázott. A gól után felpörgött a vendégcsapat, több helyzetet is kialakított, de újabb gólt nem sikerült szereznie.

Az utolsó játékrésznek tehát 1–0-s előnyben vághatott neki a székesfehérvári együttes, amely nem tudta sokáig őrizni a vezetést, Moncada passzolt Vankusnak, aki betalált a zsinórban negyedszer kezdő Roy kapujába.

A mérkőzés végéig maradt az 1–1, így hosszabbításra került sor, amelyben a hazaiak szereztek gólt – a Hydro Fehérvár AV 19 vereséget szenvedett a ligaújonc Asiago otthonában.

OSZTRÁK LIGA
19. FORDULÓ
ASIAGO HOCKEY (olasz)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Asiago, 1900
néző. V: Rezek, Zrnic, Hribar (szlovének), Mantovani (olasz)
ASIAGO: VALLINI – Casetti, Rutkowski / Vallati, GAZZOLA 1 / Gios, Filippo Rigoni I. / Forte, Parini – Saracino (1), Misley, Marchetti / Salinitri, McShane, Finoro / Vankus 1, MONCADA (2), Magnabosco (1) / Filippo Rigoni II., Stevan, Zampieri. Edző: Tom Barrasso
FEHÉRVÁR: O. ROY – Fournier, T. Campbell / Stipsicz, Szabó D. / Betker, Horváth M. / O'Brien (1), Reiter A. – Sarauer, Hári J., Kuralt / Erdély Cs. (1), Findlay 1, Petan / Newell, Németh K., Terbócs / Ambrus G., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 29–30.
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 0/0
Kevin Constantine: – Szoros csata volt, a második harmadban akár el is húzhattunk volna az Asiagótól, tíz-tizenkét jó lehetőségünk adódott. De a kapusuk meccsben tartotta őket, és ha a harmadik harmadban csak egy null az állás, bármi megtörténhet. Persze ha a végefelé az esélytelenebb csapat egyenlít, mentálisan minden felborul. A hosszabbítással az egész évadban meggyűlik a bajunk, három a három elleni játékban gyengék vagyunk, ezen dolgoznunk kell.