Mol Liga: a Miskolc 2-5-ről, ráadásban verte a címvédőt

2014.11.11. 20:26
A jégkorong Mol Liga keddi játéknapján a Miskolci Jegesmedvék hosszabbítás után 6–5-re nyertek a címvédő HC Nové Zámky otthonában. Az érsekújváriak a 49. percben még 5–2-re vezettek.

A házigazda szerezte meg a mérkőzés első gólját, de sokáig nem tartott az előny, Fliszár Zalán 13 másodperccel később egyenlített (1–1).

A triplázó Erik Caládi az első negyedóra visszaszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a 28. percben már 3–1-re módosította az állást. A játékrész hajrájában Tyler Metcalfe szépített ugyan, de a 46. percben Caládi harmadik találatával már 5–2-re vezetett a címvédő.

A Jegesmedvék viszont nagy hajrába kezdtek, és a 49. percben Tóth Adrián révén szépítettek, majd Metcalfe az 57.-ben egyre lopta csapatát. Az utolsó percre Duschek Dávidot is levitte a magyar csapat Jesse Dudas pedig 19 másodperccel a vége előtt hosszabbításra mentette az összecsapást (5–5).

Ott pedig jött a miskolci slusszpoén, Keegan Dansereau 26 másodperc után betalált, így először vezetett a vendégcsapat, ez pedig egyben a győzelmet is jelentette.