Jégkorong Mol Liga: az FTC 0-2-ről fordított Miskolcon

2014.02.23. 20:31
Az FTC izgalmas meccsen legyőzte a Miskolci Jegesmedvéket (Fotó: Jezovicki Máté)
Véget ért a jégkorong Mol Liga alapszakasza. Az utolsó játéknapon az FTC kétgólos hátrányból 4–3-ra nyert a Miskolci Jegesmedvék otthonában. A listavezető Dab.Docler 6–1-re kiütötte a Csíkszeredát.

Talán túlságosan is megnyugtatta a Miskolcot az első harmadban szerzett kétgólos előny a Fradi ellen. A zöld-fehérek főként parádés hajrájuknak köszönhetően 4–3-ra fordítottak – úgy, hogy Kiss Gábor győztes találata hatvanhárom másodperccel a vége előtt esett. A miskolciak így nem tudták megelőzni a brassói együttest a táblázaton. Kiss Gábor egyébként nem csak a mindent eldöntő találatot jegyezte: a 49. és az 54. percben is eredményes volt a ferencvárosi hokis.

A Dab.Docler üldözői nem bírtak egymással a rendes játékidőben. A Nové Zámky–Brasov összecsapáson nyolc gólt láthattak a nézők a hatvan perc alatt. A hirtelen halálban viszont nem esett gól, így szétlövések után az érsekújváriak örülhettek.

A Dab.Doclernek nem okozott gondot a Csíkszereda legyőzése, az éllovas már az első harmadban elhúzott 4–0-ra – többek között Somogyi Balázs duplájának köszönhetően. Később Victor Lindgren is meglőtte saját maga második gólját, a vége pedig 6–1 lett.

A kiírásnak megfelelően az alapszakaszgyőztes DAB maga választhatja meg elődöntős ellenfelét a legjobb négy közé jutott együttesek közül.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 6–1 (4–0, 1–0, 1–1)
Dunaújváros, 600
néző. V: Haszonits, Sós Z., Abonyi, Pálkövi
Dab.Docler: KISS T. – LINDGREN 2, Hüffner, Ladányi (3), SZAPPANOS 1 (2), KISS Á. 1 (2) – Huba (1), Erdélyi T., Magosi E., Peterdi, Azari (1) – Jabornik, Gröschl, SOMOGYI 2, Pavuk (2), Contois (1) – Hruby G., Szepessy M., Léránt, Papp V., Szabados. Edző: Stephan Lundh
Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Hruby J., Flinta, Bors, Novák (1), Molnár Zsombor (1) – Papp Sz., Salló, Péter L., Szőcs, Moldvoán – Nagy I., Ölander 1, Kulha, Tranca, Becze – Bíró O. A., Bíró T. Á., Farkas T. Edző: Gál Sándor
Kiállítások:
12 perc, ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Szőcs) + végleges kiállítás (Szőcs)
Stephan Lundh:
– Szerettük volna felpörgetni a játékot, igazi örömjátékot nyújtani a közönségnek, ami lényegében sikerült is. készen állunk a rájátszásra.
Gál Sándor: – Jó játékkal akartunk búcsúzni a Mol Ligától, de egyes játékosok és a játékvezető hozzáállása miatt ez nem sikerült. Mindenkinek játéklehetőséget adtam, és a második harmadtól vette mindenki komolyabban a feladatát.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROS-ESMTK 3–4 (2–0, 1–1, 0–3)
Miskolc, 1100
néző. V: Halassy, Kincses, Gangel, Bedő
Miskolc: Duschek – Hegyi, DeBruyn, Fliszár, Metcalfe, Knox – Láda B. 1, Vojtkó, Faith (1), DUBEK (2), Roczanov 1 – Budai R., Ritó, RAFAJ (2), Popovics 1, Hajós (1) – Miskolczi, Tóth A., Hafner. Edző: Bob Dever
FTC: MERAVY – Lindquist (2), Géczi, VASZJUNYIN (2), KISS G. 3, Feil – Mestyán, Eriksson (2), Dancsfalvi, Pál Z., Potila – Lencsés, Győri, Ojanen 1, Sijka (1), Németh P. (1) – Nagy L., Wéber, Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Bob Dever: – Csak negyven percig játszottunk, ezért pedig nem érdemeltünk győzelmet. A mérkőzésből le kell vonnunk a tanulságokat.
Dobos Tamás: – Nagyon rosszul kezdtünk, hiszen pillanatok alatt kétgólos hátrányba kerültünk. Utána viszont jól védekeztünk, és az a legfontosabb, hittünk abban, hogy meg tudjuk fordítani a meccset. Jól fejeztük be a Mol Ligát, és számunkra nézve ez biztató a jövő szempontjából.

MIKRON NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–CORONA 2010 BRASOV (romániai) 5–4 (1–2, 2–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Érsekújvár. V: Druga, Konc, Soós D., Vas Mátyás
NOVÉ ZÁMKY: Chovan – Hrudik, Kowalczyk – Podstavek, O. Stefanka, Dubec – Baron (1), Kames – Weissmann 1, Hurtaj 1, Frolik (2) – Sucharda 1 (1), Siska (1) – Polcik 1, Uhnák 1 (1), Caladi (1) – Král, Pavesic – Korytko, Ruzicka. Edző: Robert Spisák
BRASOV: Fülöp – Mastaleriu, Hietamäki – Zsók 1, Fodor Cs. 1 (1), Gliga (1) – Wehrs, Nagy Cs. – Molnár Zsolt, Virág Csanád, Petres – Piszarenko (1), János (1) – Imecs 2, Bálint Zs. (2), Márton. Edző: Kari Rauhanen
Kiállítások: 8 perc + végleges fegyelmi (Baron), ill. 12 perc