Jégkorong Mol Liga: a címvédő 1-7-ig játszott Újpesten

2013.11.18. 20:12
Kemény csatát és pofonokat hozott a Miskolc és a Csíkszereda összecsapása (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Dab.Docler nagyszerű zárásának köszönhetően 7–1-re kiütötte idegenben az Újpestet.

A címvédő Dab.Docler az előző körben a Corona Brasov ellen megszakította négymérkőzéses vereségsorozatát, ezúttal pedig az Újpest ellen csak is az újabb siker lehetett elvárás. Pavuk Attila korai gólja után a második harmadban Ladányi Balázs duplázta meg az előnyt, majd a záró felvonásban beindult az újvárosi henger, Mikael Hamann ugyan még szépített, ezután azonban Peterdi Imra hátrányból, Nagy Richard előnyből, Gröschl Tamás és Ladányi pedig egyenlő létszám mellett volt eredményes, így végül 7–1-re nyertek az Acélbikák.

Az érsekújváriak Brasov elleni mérkőzésén egészen a 32. percig kellett várni az első találatra, ekkor azonban kinyílt a hazai gólzsák, és 4 perc 21 másodperc alatt négyszer is betaláltak a vendéglátók. A záró játékrészben Martin Frolik megszerezte saját maga második, csapata ötödik gólját is, így a szlovákiai csapat végül kiütéssel, 5–0-ra nyert.

A Miskolci Jegesmedvék a második harmad végére Václav Novák és Becze Tihamér találata után kétgólos hátrányba kerültek a Csíkszereda ellen, a záró felvonásban pedig Juraj Fatih góljával csak szépíteni tudtak. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy Tyler Metcalfe-ot végleg kiállították, majd magát a földre dobva játszotta el, hogy ellenfele szimulált (1–2).

JÉGKORONG MOL LIGA
ÚJPESTI TE–DAB.DOCLER 1–7 (0–1, 0–1, 1–5)
Megyeri út, 200
néző. V: Sós Z., Nagy A., Bedő, Vas
UTE: Pleszkán – Maklári, Zalavári, Pichler, Farkas L., Reiter – Horváth A., Hodos, Virág Csaba, Dömötör, Sweeney – Ványi, Garbacz, Szirányi D., COLEMAN (1), HAMANN 1 – Frajka, Radoszavljevics, Turbucz (1). Edző: Ancsin János
DAB: Kiss T. – Huba (1), Jabornik (2), PETERDI 1 (1), Gröschl 1, LADÁNYI 2 (1) – Hruby G. (1), Hüffner – Somogyi 1, HURTAJ (2), Azari (1) – Erdélyi, NAGY R. 1 (1), Pavuk 1, Szappanos (1), Papp V. – Hegyi Á. Z., Szabados, Virág T., Kiss Á. (1). Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc
Ancsin János:
– Ezúttal két arcát mutatta a csapat, az első ötven percben jól hokiztunk, aztán egyéni hibákból kaptuk a gólokat. Ez lehet fáradtság, de ezeket ki kell küszöbölni, hatvan percig tart egy mérkőzés.
Stephan Lundh: – Lassan kezdtünk, az első két harmadban kényelmesen hokiztunk. A végére sikerült felpörögni, megvan a három pont, és senki nem sérült meg, ezen a meccsen ez volt a legfontosabb.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 1–2 (0–0, 0–2, 1–0)
Miskolc, 1000
néző. V: Halassy, Caprnka, Juhász G., Sipos
MISKOLC: Gyenes – Boyle, DeBruyn, METCALFE (1), Knox (1), FAITH 1 – Láda B., Hegyi Á., Popovics, Dubek, Hajós – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Fliszár – Orosz, Budai R., Roczanov, Szilágyi, Rafaj. Edző: Bob Dever
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – J. Hruby, Góga, Mihály E., Péter L., NOVAK 1 – Papp Sz., Nagy I. (1), Moldován (1), Bíró T., Szőcs – Bors H., Flinta, Molnár Z., Curilla (1), BECZE 1 – Salló, Gecse, Hildebrand, Bíró O., Farkas T. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 6 perc + 2x10 perc fegyelmi (Metcalfe, Faith) + végleges fegyelmi (Metcalfe), ill. 10 perc
Bob Dever:
– Jó mérkőzést játszottunk, de most nem volt szerencsénk. Sok helyzetet dolgoztunk ki, ezek értékesítésével hadilábon álltunk, enélkül pedig nehéz nyerni.
Gál Sándor: – Fontos mérkőzésen diadalmaskodtunk, igazán kiváló kapusteljesítménnyel. Szívvel-lélekkel küzdöttünk, igazi csapatként funkcionáltunk.

M. NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–CORONA 2010 BRASOV (romániai) 5–0 (0–0, 4–0, 1–0)
Érsekújvár. V: Németh M., Haszonits, Abonyi, Gangel
NOVÉ ZÁMKY: Chovan – Sucharda (1), Siska (1), Ruzicka, Dubec 1, Uhnák (1) – Baron, Kowalczyk, O. Stefanka 1 (1), Frolik 1 (1), Uram (2) – Zajac (1), Pavesic, Podstavek 1, Weissmann (1), Caladi (1) – Král, Hardi, Korytko 1. Edző: Ladislav Lubina
CORONA BRASOV: Polc – Wehrs, Petres, Antal, Bonar, Dumitru – Mastaleriu, Hietamäki, Virág Csanád, Molnár Zsolt, Zsók – Piszarenko, János, Péter R., Saluga, Gliga – Oprea, Márton, Imecs, Bálint Zs., Péter Zs. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 12, ill. 16 perc

1. HC Nové Zámky 21 12 2 3 4 91–62 +29 43
2. Dab.Docler 22 12 2 2 6 86–55 +31 42
3. ASC Corona Brasov 24 12 1 4 7 82–69 +13 42