Kétpercnyi rövidzárlat, meg a szétlövés okozta az Alba Volán vesztét

2008.12.12. 21:58
Az Alba Volán szétlövésben szenvedett 4–3-as vereséget a Linztől az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 32. fordulójában. A magyar bajnok már 2–0-ra is vezetett, ám a második harmadban nem egész két perc alatt három gólt kapott. Ocskay Gábor a rendes játékidő vége előtt 24 másodperccel kiharcolta a hosszabbítást. Az idegek harcát azonban az osztrákok bírták jobban.
Palkovics gólt szerzett a meccsen
Fotó: Meggyesi Bálint

Az Alba Volán remekül kezdte az idényt, de szép lassan az erőviszonyok realizálódnak, és a fehérvári alakulat egyre lejjebb csúszik a bajnoki tabellán. A teljesítménye ennek ellenére megsüvegelendő, ám félő, hogy hamarosan ismét az osztrák liga utolsó helyén láthatjuk majd a Volánt.

A fehérvári együttes a 32. fordulóban mindent elkövetett, hogy késleltesse, az úgy tűnik elkerülhetetlent. Palkovicsék hazai jégen már 2–0-ra is vezettek a bajnokság 4. helyen álló Linz ellen, végül mégis szoros végjátékot követően elbukták a találkozót.

Az első harmadban Sofron István szerezte meg a vezetést a Volánnak. A 2500 néző ráadásul olyan gólnál ünnepelhetett, amit egyenlő létszámnál ütött a Volán.

Ugyanezt a bravúrt a középső játékrészben is megismételte a magyar csapat. Ekkor Palkovics Krisztián volt eredményes. A feketelevest azonban ezután szolgálták fel az osztrákok.

Mindössze 1 perc 58 másodpercre volt szükség ahhoz, hogy az előny már a Linznél legyen. Ennyi ideig tartott, hogy az osztrákok három gólt rámoljanak be Szuper Levente kapujába.

A Linz Grabher Meier, Gregor Baumgartner és Mark Szücs találataival a 37. perc megkezdésekor már egy góllal vezetett. Pedig a 35. kezdetén még kettővel ment a Volán.

A nem egész kétpercnyi rövidzárlat pedig majdnem végzetesnek bizonyult. Az utolsó harmadban mindent megtett az Alba az egyenlítés érdekében( a kapuralövés 10–0 volt a magyar csapatnak), ám a hőn áhított találat csak nem akart megszületni.

Ted Sator, a hazaiak mestere az utolsó percben lehívta a jégről Szuper Levente kapust, a mesterségesen gerjesztett emberelőny pedig meghozta a várt eredményt. Ocskay Gábor a rendes játékidő vége előtt 24 másodperccel szerzett gólt, kiharcolva ezzel a hosszabbítás lehetőségét.

A ráadásban aztán nem született gól, jöhetett a szétlövés, amelynek sokadik körében Baumgartner büntetője döntött. A Volán kikapott.

JÉGKORONG, EBEL

32. FORDULÓ
ALBA VOLÁN–LIWEST LINZ 3−4 (1−0, 1-3, 1−0, 0−1) − szétlövéssel
Székesfehérvár, 2500 néző
Vezette: Cervenak (cseh), Kaspar (osztrák), Smetana (német)
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Volán: SZUPER – Horváth A., Tokaji, Palkovics, OCSKAY, Vaszjunyin – Martens, Byström, Fekete, Martz, Kovács Cs. – Forsyth, Jobb, SOFRON, Nagy G., Hegyi Á. − Benk
Linz: WESTLUND – R. Lukas, Dilauro, Leahy, P. Lukas, BAUMGARTNER – Gruber, Helminen, GRABHER MEIER, Szücs, Oberkofler – F. Iberer, Seeley, Matthiasson, Purdie, M. Iberer – Schlacher, Rac
Gólok. 9:35: Sofron (Nagy G., 1−0). 28:32: Palkovics (Tokaji, 2−0). 34:03: Grabher Meier (Oberkofler, Szücs, 2−1). 35:36: Baumgertner (Leahy, P. Lukas, 2−2). 36:01: Szücs (Oberkofler, 2−3). 59:36: Ocskay (Palkovics, Fekete, 3−3). Győztes büntető: Baumgartner
További eredmények: Graz−Innsbruck 2−0 (1−0, 0−0, 1−0), Jesenice−Ljubljana 5−0 (0−0, 2−0, 3−0), Vienna−Villach 7−3 (2−0, 1−3, 4−0)
Csütörtöki eredmény: Salzburg (Kóger Dániel nem játszott)−Klagenfurt 1−2 (0−1, 1−1, 0−0)

TED SATOR, az Alba Volán vezetőedzője: Az első harmadban úgy játszottunk, ahogy ebben a ligában kell, a középső harmadban aztán ez megfordult. Ekkor ahelyett, hogy belőttük volna a korongot a támadó harmadba, előre-hátra játékot játszottunk, próbáltuk szlalomban mozgatni a korongot, ezt egy Linz ellen nem lehet megcsinálni. A záró harmadban rátaláltunk a helyes útra, szerencsésen kiegyenlítettünk, de a büntetőknél már nem állt mellénk Fortuna
JIM BONI, a Linz vezetőedzője: Nagyon kemény mérkőzés volt, de tudtuk, hogy ez vár ránk, az Alba Volán ellen mindíg megszenvedünk. Remekül védekeznek és van egy nagyon jó kapusuk Szuper Levente személyében. Örülök, hogy végül megszereztük a két pontot, igazán nem játszottunk túl jól, de nagyszerű dolog volt, hogy két perc alatt meg tudtuk fordítani a mérkőzést, az utolsó percben meg volt az esélyünk arra, hogy kiüssük a korongot a harmadból, ez nem sikerült, és büntetett a Volán, de aztán a szerencse mellénk állt a büntetőknél.

1. Klagenfurt 32 18 4 2 8 130– 90 46
2. Vienna 32 14 5 4 9 115–102 42
3. Linz 32 14 5 3 10 102– 81 41
4. Salzburg 32 15 3 3 11 117– 95 39
5. Villach 32 14 3 4 11 103– 88 38
6. Jesenice 32 14 3 3 12 117–108 37
7. Innsbruck 32 9 4 5 14 89–111 31
8. VOLÁN 32 7 4 6 15 76–106 28