Három perc alatt egyenlített az Alba Volán, mégis kikapott

2007.10.26. 23:07
Hosszabbításos vereséget szenvedett az Alba Volán férfi jégkorongcsapata az Erste Bank Osztrák Ligában, a 13. fordulóban. Jan Jasko együttese az első harmadban három gólt kapott, a másodikban kiegyenlített, azonban a ráadásban egy kiállítás miatt vereséget szenvedett.
Svasznek Bence szerezte a Volán harmadik gólját
NS-archív
NS-archív

Rosszul kezdett az Alba Volán csapata, ugyanis két perc és huszonkilenc másodperc alatt rögtön háromgólos hátrányba került az első harmad derekán.

Ekkor a graziak közül Day, Iob és Washburn is eredményes volt, így már ekor rögtön eldőlni látszott a mérkőzés.

A második húsz percben aztán megmutatta az Alba, hogy bizony nem lehet leírni a csapatot, és három perc és tíz másodperc alatt egy hasonló szériát produkált.

A huszonnyolcadik percben alőbb Tokaji váltotta gólra Palkovics passzát, majd a huszonkilencedik végén Galvins is bevette Dalpiaz hálóját.

Ezután tovább rohamozott a Volán és ennek meg is lett az eredménye, hiszen Svaszek kiegyenlített, és így az utolsó harmad előtt a lélektani előny a magyar együttesnél volt.

A harmadik felvonásban nem esett újabb gól, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben a Jasko-legénységnek nem volt szerencséje, ugyanis egy kiállítás után emberelőnyben rohamozhattak az osztrákok, és kereken egy perc eltetltével Day megszerezte a második gólját, ami egyben a győzelmet is jelentette a Graznak.

ERSTE BANK JÉGKORONGLIGA, 13. FORDULÓ

GRAZ 99ERS – ALBA VOLÁN 4-3 (3-0, 0-3, 0-0, 1-0)-hosszabbítás után
G.:Day (8:09, 61:00), Iob (9:54), Washburn (10:32) ill. Tokaji (27:31), Galvins (28:56), Svasznek (30:41)