Vb 2018: Románia nem tudta megfékezni Lewandowskit

2017.06.10. 22:39
Robert Lewandowski: újabb mesterhármas (Fotó: AFP)
Robert Lewandowski mesterhármasával Lengyelország 3–1-re győzött Románia ellen a két labdarúgó-válogatott szombat esti varsói vb-selejtezőjén, és nagy lépést tett az E-csoport megnyerése, azaz a jövő évi világbajnoki részvétel felé. Három góllal járult hozzá csapata győzelméhez a montenegrói Sztevan Jovetics is.

Robert Lewandowski két büntető értékesítésével és egy szögletet követő nagyszerű fejessel érte el idei harmadik mesterhármasát. A románok egy megpattanó lövéssel szépítettek, parázs hajrát nyitottak, de nem sikerült tovább faragniuk a hátrányon.

A Bayern München lengyel kiválósága sorozatban a 11. selejtezőjén (Eb, vb) talált a kapuba, a mostani kvalifikáció során eddig 11 gólt termelt – ősszel Bukarestben is vágott kettőt a románoknak –, és ezzel utolérte az európai vb-selejtezők góllövőlistáját vezető Cristiano Ronaldót.

A románok a megelőző hét idegenbeli selejtezőjükön egyetlen gólt sem kaptak: a 2013. novemberi, görögországi 1–3 óta öt Eb-selejtezőt és két vb-selejtezőt játszottak le úgy, hogy a labda egyszer sem került a kapujukba.

Dánia idegenben és a Sztevan Jovetics triplájára építő Montenegró odahaza érvényesítette a papírformát, amivel lépéselőnyt szereztek Romániával szemben.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA

E-csoport
Lengyelország–Románia 3–1 (Lewandowski 29., 57., 62. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, ill. Stancu 77.)

Kazahsztán–Dánia 1–3 (Kuat 76., ill. Jörgensen 27., Eriksen 51. – 11-esből, Dolberg 81.)
Montenegró–Örményország 4–1 (Becsiraj 2., Jovetics 28., 54., 82., ill. Korjan 89.)