A verseny (71 kör, 305.354 km) rajtja: 21.00
A KÖVETKEZŐ FUTAMOK
November 5., 18.00Sao Pauló-i Nagydíj, Sao Paulo
November 19., 7.00 Las Vegas-i Nagydíj, Las Vegas
November 26. 14.00Abu-dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

Szünet nélkül folytatódott a 2023-as bajnokság, a mezőny Austin után Mexikóváros felé vette az irányt, ahol az első szabadedzéssel vette kezdetét a harmadik Mexikóvárosi Nagydíj. Az elmúlt két évben diadalmaskodó Max Verstappen érkezett meg fő esélyesként a helyszínre, míg a csapattárs, Sergio Pérez leginkább abban bízott, hogy sikerül jobb formát mutatnia, és esetleg megismételheti a 2021-es és 2022-es eredményét, hiszen mindkét alkalommal felállt a dobogó alsó fokára.

A nyitó edzésen öt Formula–2-es versenyző is lehetőséget kapott: Frederik Vesti a Mercedesben George Russell, Jack Doohan az Alpine-ban Pierre Gasly, Isac Hadjar az AlphaTauriban Cunoda Juki, Théo Pourchaire az Alfa Romeóban Valtteri Bottas, míg Oliver Bearman a Haasban Kevin Magnussen helyén mutatkozhatott be.

A fiatalok mellett egy új keverék is debütált, a Pirelli ugyanis a C4-es keverék továbbfejlesztett verzióját is elhozta Mexikóba. A versenyzők két extra szettet kaptak az új gumiból, amelyet az első két gyakorláson tesztelhetnek. A mezőny nem is vesztegette az idejét, hiszen a többség a tesztgumin kezdte a pénteki munkát.

Az első köröket követően Alexander Albon állt az élen, a Williams thaiföldi pilótáját Verstappen vezérletével a Red Bull kettőse követte, majd Daniel Ricciardo, valamint a rosszullét miatt a csütörtöki sajtónapot kihagyó Carlos Sainz Jr. tette teljessé az első ötöst. A spanyol első etapja nem sikerült túl hosszúra, tizenhét perccel a kezdés után hidraulikus probléma lépett fel nála, amit követően eltűnt a bokszutcába.

Nem Sainz volt az egyetlen, akit meghibásodás hátráltatott: Pourchaire már az első köre alkalmával jelezte, gond van a fékpedállal, és bár rövidesen vissza tudott térni a pályára, a csapatnak nem sikerült orvosolni a problémát, így mért kör nélkül az utolsó helyen zárt az Alfa Romeóval.

Az F2-es bajnokságot vezető francia mellett Alonso sem rendelkezett sokáig mért körrel, ő végül 17 körig jutott és a 16. lett.

Az élen Verstappen zárt 1:19.718-as körrel, mögé az utolsó negyedórában Albon zárkózott fel 95 ezredes lemaradással, míg a harmadik Pérez hátránya közel három tized volt. A hazai pályán versenyző mexikóit Lando Norris követte, majd Charles Leclerc, Oscar Piastri, Sainz, Ricciardo, Esteban Ocon és Lance Stroll tette teljessé az első tízest.

A fiatal versenyzők közül Bearman végzett a legelőkelőbb helyen, a brit tizenötödik lett. Hadjar a tizenhetedik, Doohan a tizennyolcadik, Vesti a tizenkilencedik, míg Poruchaire tehát a huszadik pozícióban foglalt helyet.

Folytatás éjfélkor a második szabadedzéssel.