Adrian Sutil mindenkit maga mögé utasított a szabadedzésen

2007.05.26. 12:46
Meglepetésre a német Adrian Sutil nyerte a Formula-1 Monacói Nagydíjának szombati szabadedzését. A Spyker versenyzője mögött Kimi Räikkönen lett a második, Lewis Hamilton pedig a harmadik. Fernando Alonso a hatodik helyen zárt.
Adrian Sutil nagy meglepetést okozott

A szabadedzés előtt tíz perccel elkezdett esni az eső Monte-Carlóban, ez nehezítette a versenyzők dolgát. Huszonöt perccel később viszont már jobbak lettek a körülmények, a pilóták is kimerészkedtek a pályára.

Ralf Schumacher nyitotta a gyors körök sorát, az ő eredménye 1:52.119 volt. A német nem sokáig maradt az élen, Mark Webber jobb időt ment nála, majd az ausztrál Davidsontól is visszavette az első helyet.

A csúszós pályán elég bizonytalanul mentek az autók, többen is megpördültek, illetve kicsúsztak. Kimi Räikkönen nem tartozott közéjük, az edzés 35. percében átvette az első helyet.

A finn körénél azonban előbb Hamilton, majd Liuzzi is jobbat ment, de a Ferrari új szerzeménye kétszer is megjavította a Red Bull versenyzőjének idejét, és 1:37.773-as körével az élre állt.

Räikkönen azonban elég hamar visszacsúszott az elsőről a harmadik helyre, hiszen előbb Jenson Button ment egy 1:37.507-es időt, majd Scott Speed is megelőzte: az amerikai feljött a második helyre.

Ezután Fernando Alonso fél másodperccel jobb időt futva megszerezte az első helyet, de Fisichella még nála is jobbat ment két tizeddel. Utána azonban nagy meglepetésre újabb váltás történt az élen: a Spyker volánja mögött Adrian Sutil 1:36.612-es idejével megnyerte a szabadedzést.

Az időmérő edzésre magyar idő szerint 14 órakor kerül sor.