Rendkívül nehéz helyzetben van a Hertha az Európa-ligában (Fotó: AFP)

 

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT

A MACCABI TEL-AVIV kiesik,
• ha kikap az Asztanától, a Slavia Praha–Villarreal összecsapás pedig nem döntetlennel zárul.

A PROGRAM
19.00:
Slavia Praha–Villarreal
19.00: Maccabi Tel-Aviv–Asztana

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Villarreal
3
1
2

5–3
+2
5
2. Slavia Praha 3 1 2
4–3 +1  5
3. Asztana 3 1 1 1 6–4 +2  4
4. Maccabi Tel-Aviv 3
1 2 0–5 –5  1

B-CSOPORT

A DINAMO KIJEV továbbjut,
ha nyer a Young Boys otthonában, amennyiben pedig a Partizan–Skënderbeu találkozó iksszel zárul, úgy az ukránok csoportgyőzelme is biztossá válik.

A PROGRAM
19.00:
Young Boys–Dinamo Kijev (Tv: Digi Sport2)
19.00: Partizan Beograd –Skënderbeu

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dinamo Kijev 3 2 1
8–5 +3  7
2. Young Boys 3 3 4–4 0 3
3. Partizan 3 2 1 3–4 –1  2
4. Skënderbeu 3 2 1 2–4 –2  2

C-CSOPORT

A LUDOGOREC továbbjut,
ha nyer.

Az ISTANBUL BASAKSEHIR kiesik,
• ha veszít.

A PROGRAM
19.00:
Istanbul Basaksehir–Hoffenheim
19.00: Ludogorec–Sporting Braga

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ludogorec 3 2 1 4–1 +3  7
2. Braga 3 2 1 4–4 0 6
3. Hoffenheim 3 1 2 5–5 0 3
4. Istanbul Basaksehir 3 1 2 2–5 –3  1

D-CSOPORT

A MILAN továbbjut,
• amennyiben diadalmaskodik az AEK Athén otthonában.

Az AUSTRIA WIEN kiesik,
• ha kikap.

A PROGRAM
19.00:
HNK Rijeka–Austria Wien
19.00: AEK Athén–Milan (Tv: Digi Sport1)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. AC Milan 3 2 1 8–3 +5  7
2. AEK Athén 3 1 2 4–3 +1  5
3. HNK Rijeka 3 1 2 6–6 0 3
4. Austria Wien 3 1 2 4–10 –6  1

E-CSOPORT

Az ATALANTA továbbjut,
• ha legyőzi az Apollónt, az Everton pedig nem nyer a Lyon ellen.

Az EVERTON kiesik
• ha kikap, a jelenleg csoportelső Atalanta pedig legalább ikszel.

A PROGRAM
19.00:
Apollon Limassol–Atalanta
19.00: Lyon–Everton (Tv: Digi Sport3)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atalanta 3 2 1 7–2 +5  7
2. Lyon 3 1 2 4–3 +1  5
3. Apollon Limassol 3 2 1 4–6 –2  2
4. Everton 3 1 2 3–7 –4  1

F-CSOPORT

A PROGRAM
19.00:
FC Köbenhavn–Zlín
19.00: Lokomotiv Moszkva–Sheriff Tiraspol

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lokomotiv Moszkva 3 1 2
4–1 +3  5
2. FC Köbenhavn 3 3 1–1 0 3
    Sheriff Tiraspol 3 3 1–1 0 3
4. Zlín 3 2 1 1–4 –3  2

G-CSOPORT

Az FCSB továbbjut,
• ha nyer;
• ha ikszel, de a csoport másik meccsén nem lesz pontosztozkodás.

A PROGRAM
21.05:
FCSB–Hapoel Beer-Seva (Tv: Digi Sport3)
21.05: Viktoria Plzen–Lugano

A G-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. FCSB 3 3
7–2 +5  9
2. Lugano3125–6–1 3
3. Viktoria Plzen 3 1 2 5–7 –2  3
4. Hapoel Beer-Seva 3 1 2 4–6 –2  3

H-CSOPORT

Az ARSENAL továbbjut,
• ha nyer;
• ha döntetlent játszik, a BATE pedig nem szerzi meg mind a három pontot a Köln ellen.

A KÖLN kiesik,
• ha kikap.

A PROGRAM
21.05:
Arsenal–Crvena zvezda (Tv: RTL II)
21.05: 1. FC Köln–BATE Boriszov

A H-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Arsenal33

8–3+5 9
2. Crvena zvezda
3
1
1
1
2–2
0
4
3. BATE Boriszov31114–5–1 4
4. 1. FC Köln3

31–5–4 0

I-CSOPORT

A SALZBURG továbbjut,
• ha nyer, a Vitória pedig nem.

A VITÓRIA GUIMARAES kiesik,
• ha veszít, a Salzburg pedig nem kap ki.

A PROGRAM
21.05:
Vitória Guimaraes–Marseille
21.05:
Red Bull Salzburg–Konyaspor

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Red Bull Salzburg 3 2 1 4–1 +3  7
2. Marseille 3 2 1 3–2 +1  6
3. Konyaspor 3 1 2 2–4 –2  3
4. Vitória Guimaraes 3 1 2 3–5 –2  1

J-CSOPORT

Az ÖSTERSUND továbbjut, 
• ha nyer, és a Hertha nem gyűjti be mindhárom pontot.

A ZORJA LUHANSZK továbbjut,
• ha legyőzi a Herthát, eközben pedig az Athletic Bilbao kikap.

Az ATHLETIC BILBAO kiesik,
• ha veszít, a Zorja pedig sikerrel veszi a Hertha elleni meccset.

A HERTHA BSC kiesik,
• ha kikap, az Östersund pedig legalább egy pontot szerez.

A PROGRAM
21.05:
Hertha BSC–Zorja Luhanszk (Tv: Digi Sport2)
21.05: Athletic Bilbao–Östersund

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Östersund 3 2 1 5–2 +3  7
2. Zorja Luhanszk 3 2 1 3–3 0 6
3. Athletic Bilbao 3 2 1 2–3 –1  2
4. Hertha BSC 3 1 2 1–3 –2  1

K-CSOPORT

A LAZIO továbbjut,
• ha nem kap ki.

A LAZIO megnyeri a csoportot
• ha legyőzi a Nice-t.

A NICE továbbjut,
• ha nyer, a másik mérkőzés pedig iksz lesz.

A ZULTE WAREGEM kiesik,
• ha nem gyűjti be mind a három pontot a Vitesse ellen, a Nice pedig legyőzi a Laziót.

A VITESSE kiesik,
• ha nem nyer, és a Nice legyőzi a Laziót.

A PROGRAM
21.05:
Vitesse–Zulte Waregem
21.05: Lazio–Nice (Tv: Digi Sport1)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Lazio 3 3 8–3 +5  9
2. Nice 3 2 1 9–4 +5  6
3. Vitesse 3 1 2 3–7 –4  1
4. Zulte Waregem 3 1 2 2–8 –6  1

L-CSOPORT

A ZENIT továbbjut,
• ha nyer;
• ha ikszel, a csoport másik találkozója pedig nem döntetlen lesz.

A VARDAR SZKOPJE kiesik,
• ha nem győzi le a Real Sociedadot.

A PROGRAM
21.05:
Real Sociedad–Vardar Szkopje
21.05: Rosenborg–Zenit

AZ L-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Zenit 3 3
11–2 +9  9
2. Real Sociedad 3 2 1 11–3 +8  6
3. Rosenborg 3 1 2 4–8 –4  3
4. Vardar Szkopje 3 3 1–14 –13  0