El: a tartalékos Pool sima vereséget szenvedett a záró fordulóban

2023.12.14. 20:57
Simán kikapott az utolsó meccsen a Liverpool (Fotó: Getty Images)
A tartalékos felállásban szereplő Liverpool 2–1-es vereséget szenvedett a Union Saint Gilloise ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 6., záró fordulójában. A Roma 3–0-ra megverte a Sheriff Tiraspolt, míg a Leverkusen 5–1-es győzelmet aratott a Molde felett.

A Liverpool biztos csoportelsőként érkezett a találkozóra, így érthető módon teljes B-csapattal állt fel a Royale Union ellen. Ez meg is látszott az angolok teljesítményén, hamar hátrányba kerültek, és hiába tudtak nem sokkal később egyenlíteni, egygólos hátrányban fordulhattak. A folytatásban sem igazán változott a játék képe: több gólt ugyan nem rúgtak a belgák, de a liverpooli gárda ezúttal nem tudott hátrányból visszakapaszkodni – maradt a 2–1. Mások mellett Szoboszlai Dominik sem lépett pályára.

A csoport másik összecsapásán a Toulouse Linzben 2–1-re győzedelmeskedett a LASK ellen, ami elég is volt neki a továbbjutáshoz.

A G-csoportban már megvolt a két biztos továbbjutó, de a sorrendjük még kérdéses volt. A Roma a Tiraspol elleni 3–0-s győzelemmel teljesítette is a részét, hogy csoportelsőként zárjon, de a Slavia Praha kérdés nélkül ütötte ki a Bolla Bendegúzzal a kezdőben felálló Servette-et, így bebiztosította a helyét a négyes élén. A magyar játékos a 79. percig volt a pályán.

A Villarrealnak a saját kezében volt a sorsa, a Rennes legyőzésével átvehette a helyét az élen az F-csoportban. A spanyol gárda többször is előnybe került, de a franciák rendre felzárkóztak, ám Dani Parejo 80. percben szerzett találatára már nem tudtak válaszolni (2–3). A csoport másik mérkőzésén a Maccabi Haifa 2–1-re legyőzte idegenben a Panathinaikoszt, és az Európa-konferencialiga kieséses szakaszába kvalifikálta magát. A görögöknél Kleinheisler László nem volt a keretben.

A H jelű kvartettben a hibátlan Leverkusen tét nélkül is fölényes győzelmet aratott a Molde ellen (5–1), míg a Qarabag 2–1-re megverte az így pont nélkül záró Häckent.