El-selejtező: a Häcken gólparádét tartott – a Zalgiris lesz az FTC ellenfele

D. Á.D. Á.
2023.08.17. 22:25
(Fotó: Facebook/Häcken)
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában a Qarabag a visszavágón is 2–1-es győzelmet aratott a Helsinki ellen. A Häcken 5–0-ra megverte a Zalgiris Vilniust, amely így a Ferencvárossal néz majd farkasszemet az Európa-konferencialiga rájátszáskörében.

A visszavágó elején a hazaiak örülhettek, hiszen a 10. percben megszerezték a vezetést a finnek. Ekkor hosszabbításra állt a párharc, de a Qarabag még éppen a szünet előtt, az első félidő hosszabbításában egy tizenegyesből kiegyenlített.

A fordulás után viszonylag hamar fordított az azeri együttes, és ezzel gyakorlatilag a továbbjutás is eldőlt – a Qarabag mindkét meccset 2–1-re megnyerte, s így bejutott a playoffba.

A Häcken már az odavágón is magabiztos, 3–1-es sikert aratott a Zalgiris vendégeként, és a svéd bajnok a visszavágót sem vette félvállról. A hazaiak a 28. percben kerültek előnybe, de az igazi gólparádé a fordulás után jött – a göteborgiak négyszer vették be a litván csapat kapuját a második félidőben, így a vége 5–0 lett.

A Hamrunon átgázoló Ferencváros majd a Zalgirisszel küzd meg a Európa-konferencialiga playoffkörében.

Drámai körülmények között jutott tovább az Olympiakosz, amely az egygólos hazai siker után a 30. percben került hátrányba a Genk otthonában. Az állás sokáig nem változott, s már sokan a hosszabbítást várták, amikor a 96. percben Alexandropulosz kiegyenlített, s továbbjuttatta a görög csapatot.

Kiütéses sikerrel jutott tovább a Ludogorec, amely 5–1-es csapást mért az Asztanára. Kényelmes továbbjutást ünnepelhetett a Sheriff Tiraspol – amely Mezőkövesden játszott 2–2-es döntetlent a BATE Boriszovval –, a Zrinjski Mostar és a Slavia Praha is.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
K
HJK Helsinki (finn)–Qarabag (azeri) 1–2
(Hostikka 10., ill. Bayramov 45+3. – 11-esből, Benzia 56.)
Továbbjutott: Qarabag, 4–2-es összesítéssel
Häcken (svéd)–Zalgiris Vilnius (litván) 5–0 (Hrsztics 28., Gustafson 56., Sadiq 63., 73. – a másodikat 11-esből, Sonko 90+2.)
Továbbjutott: Häcken, 8–1-es összesítéssel
Breidablik (izlandi)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–0 (Jakovljevics 56. – öngól)
Továbbjutott: Zrinjski Mostar 6–3-as összesítéssel
BATE Boriszov (fehérorosz)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 2–2 (Koncevoj 25., Laptyev 90+4., ill. Ricardinho 40. – 11-esből, Luvannor 45+2.)
Továbbjutott:
Sheriff Tiraspol, 7–3-as összesítéssel
Ludogorec (bolgár)–Asztana (kazah) 5–1 (Tekpetey 25., 50., Piotrowski 47., 58., Deszpodov 67., ill. Darboe 29.)
Továbbjutott: Ludogorec, 6–3-as összesítéssel
Genk (belga)–Olympiakosz (görög) 1–1
(J. Paintsil 30. – 11-esből, ill.Alexandropulosz 90+6.)