Videó: komikus öngól okozta a Rennes vesztét a 119. percben

D. S. B.D. S. B.
2023.02.24. 10:57
Jeanuël Belocian végzetes hibát követett el (Fotó: Getty Images)
Mint arról beszámoltunk, tizenegyespárbaj után búcsúzott a labdarúgó Európa-ligától a francia Rennes az ukrán Sahtar Doneck ellen. A hazaiak nem akármilyen körülmények között estek ki a sorozatból.

A Sahtar az első, semleges helyszínen rendezett mérkőzésen 1–0-s előnybe került a Rennes ellen. A franciaországi visszavágón a hazaiak ledolgozták hátrányukat, s hosszabbításra mentették a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcot. A kétszer 15 perces ráadásban a Rennes Ibrahim Salah 106. percben szerzett góljával pedig már továbbjutásra is állt, mégis búcsúzott az El-től.

Történt ugyanis, hogy a 119. percben az ukránok beadása után a franciák védője, Jeanuël Belocian senkitől sem zavartatva olyan pocsékul találta el a labdát saját kapujától 11 méterre, hogy az a Rennes kapujában kötött ki.

A doneckiek ezzel a góllal mentették tizenegyespárbajra a párharcot, melyet aztán meg is nyertek.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓK

Union Berlin (német)–Ajax (holland) 3–1 (Knoche 20. – 11-esből, Juranovic 44., Doekhi 50., ill. Kudus 47.)
Továbbjutott: az Union Berlin, 3–1-gyel
Roma (olasz)–Salzburg (osztrák) 2–0 (Belotti 33., Dybala 40.)
Továbbjutott: a Roma, 2–1-gyel
Rennes (francia)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–1 (Toko Ekambi 52., I. Salah 106., ill. Belocian 119. – öngól) – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: a Sahtar, 3–3-mal, tizenegyesekkel
Manchester United (angol)–Barcelona (spanyol) 2–1
(Fred 47., Anthony 73., ill. Lewandowski 18. – 11-esből)

Továbbjutott: a Manchester United, 4–3-mal
Nantes (francia)–Juventus (olasz) 0–3
(Di María 5., 20., 78. – a másodikat 11-esből)
Továbbjutott: a Juventus, 4–1-gyel
Midtjylland (dán)–Sporting CP (portugál) 0–4 (Coates 21., Pedro Goncalves 50., 77., Gartenmann 85. – öngól)
Továbbjutott: a Sporting, 5–1-gyel
PSV Eindhoven (holland)–Sevilla (spanyol) 2–0 (L. de Jong 77., Fábio Silva 90+5.)
Továbbjutott: a Sevilla, 3–2-vel
Monaco (francia)–Bayer Leverkusen (német) 2–3
(Ben Yedder 19. – 11-esből, Embolo 84., ill. Wirtz 13., Palacios 21., A. Adli 58.) – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: a Leverkusen, 5–5-tel, tizenegyesekkel