Hitzfeld: Hiányzott a kurázsi a csatárainkból az Aberdeen ellen

2008.02.15. 11:49
Ottmar Hitzfeld, a német listavezető FC Bayern München trénere egyáltalán nem volt lenyűgözve együttese játékától Aberdeenben, ahol a bajorok vendégeskedtek az UEFA-kupában a legjobb 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen. A Dortmunddal és a Bayernnel BL-győztes szakember szerint tanítványai nem akarták igazán a győzelmet, főleg a csatárokból hiányzott a tűz csütörtök este.
Luciónak (felül) nem igazán sikerült lelket öntenie társaiba
Reuters
Reuters

Hitzfeld egyértelműen győzelmet várt csapatától a csütörtök esti UEFA-kupa összecsapáson a legjobb 16 közé jutásért, a skót Aberdeen azonban hősiesen küzdött, és döntetlennel ki tudta hozni a meccset.

Josh Walker szerzett vezetést a hazaiaknak, Miroslav Klose aztán öt percre rá egyenlíteni tudott. Aluko szünet előtti góljára pedig büntetőből tudtak válaszolni a bajorok fordulás után Hamit Altintop révén.

Az eredmény tudatában kijelenthető, finoman szólva sem veheti fél vállról a visszavágót a német sztárcsapat az Allianz Arénában, hiszen az Aberdeennek nincs veszítenivalója.

“Természetesen a győzelemért utaztunk Skóciába, de az ellenfél nagyon jól felvette a játék ritmusát, mi pedig, bevallom, úgy érzem, középszerűen játszottunk

Túl sok lehetőségre van szükségünk mostanában a gólszerzéshez, a befejezéseknél nem gondolkozunk elég hideg fejjel" – nyilatkozta Hitzfeld.

EMLÉKEZTETŐ

ELSŐ MÉRKŐZÉS
Aberdeen - Bayern München 2-2 (Walker 24., Aluko 41. ill. Klose 29., Hamit Altintop 55.)