Tőzsér Dánielék kiestek, bízhat a címvédésben az FC Sevilla

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.02.22. 23:02
Nem sok jóval kecsegtette a hazai pályán elért 2-0-ás vereség Tőzsér Dániel görög csapatát, az AEK Athént a francia Paris SG elleni UEFA-kupa visszavágón. A mérkőzés ennek megfelelően alakult, hiszen ahogy az első, úgy a második találkozót is 2-0-ra veszített el a görög együttes, amelyben kezdőként kapott szerepet és egy félidőn át bizonyíthatott a magyar légiós.
Frau szerzett vezetsét a PSG-nek
Reuters
Reuters

A fiatal magyar válogatott játékost csak a cserepadra vártuk, végül azonban megkaptuk a kezdőbe, így magyar szemmel is akadt némi izgulnivaló a csütörtöki kupafordulóban.

A BL-ben kedden és szerdán tizenhat, az UEFA-kupában csütörtökön további 31 csapat lépett pályára. Magyar együttes már régen nincs versenyben egyik sorozatban sem, idegenlégiósaink közül is csupán Tőzsér maradt meg hírmondónak. Eddig…

A Ferencvárostól 2006 nyarán távozó középpályás az AEK bal oldalán kapott szerepet, feladata elsősorban a védekezésre és a biztonsági játékra koncentrálódott.

Nem vállalt semmi extrát, általában megjátszható volt, próbálta mutatni magát, de a labdákkal mindig a legegyszerűbb megoldásokat kereste, kockázatot nem vállalt fel. Persze, ez aligha egy fiatal játékos feladata és ne feledjük, a görög csapat 0-2-ről futott neki a visszavágónak, ráadásul idegenben.

Tőzsér legemlékezetesebb pillanata a félidő utolsó percéhez fűződik, amikor egy jobboldali szöglet elvégéséhez tette le a labdát. A hazai drukkerek azonban megdobálták őt, így másfél percet állt a játék, amíg a magyar légiós a bedobált fekete zacskóktól megtisztította a játékteret.

Torsten Frings (Werder, jobbra) és Wesley Sneijder (Ajax, balra) küzdelme
Reuters

A PSG továbbjutását Frau 42. percben lőtt gólja tette biztossá: a játékos formás egyérintő végén bombázott a vendégek kapujába 13 méterről. A magyar középpályás a második félidőre már nem jött ki, csapata bár mezőnyben az egész találkozón végig egyenrangú partnere volt a francia egyletnek, a kapura nem igazán jelentett veszélyt.

A végeredményt Mendy a 92. percben büntetőből állította be. A BL-ből érkező AEK úgy búcsúzott az UEFA-kupától, hogy játékosai két mérkőzésen egyetlen egy gólt sem tudtak lőni.

A portugál Braga két 1-0-s győzelemmel búcsúztatta az olasz Parmát.

Az angol Newcastle az idegenbeli 3-1-t követően hazai pályán is legyűrte belga riválisát.

A címvédő spanyol Sevilla a bukaresti 1-0-s győzelmét követően hazai pályán is nullra verte román ellenfelét, a Steauát.

Mindössze egy gólon múlt a német Werder továbbjutása Amszterdamban az Ajax ellen. A hollandoknak a 74. perc után már csak egy gólt kellett volna szerezniük, ez azonban nem jött össze.

UEFA-KUPA, 3. FORDULÓ:

VISSZAVÁGÓ:
  • AZ Alkmaar (holland)-Fenerbahce (török) 2-2 (Martens 63., Opdam 87., ill. Metin 21., Alex 34.)
  • (Tj. az AZ Alkmaar, 5-5-tel, idegenben lőtt több góllal)
  • Blackburn (angol) - Bayer Leverkusen (német) 0-0
  • (Tj. a Leverkusen, 3-2-vel)
  • Nancy (francia) - Sahtar Doneck (ukrán) 0-1 (Fernandinho 71.)
  • (Tj. a Sahtar, 2-1-gyel)
  • Dinamo Bucuresti (román) - Benfica (portugál) 1-2 (Munteanu 23., ill. Anderson 50., Katszuranisz 64.)
  • (Tj. a Benfica, 3-1-gyel)
  • Maccabi Haifa (izraeli) - CSZKA Moszkva (orosz) 1-0 (Colautti 14.)
  • (Tj. a Maccabi Haifa, 1-0-lal)
  • Celta Vigo (spanyol) - Szpartak Moszkva (orosz) 2-1 (Nene 20., Juncal 78., ill. Tyityov 88.)
  • (Tj. a Celta Vigo, 3-2-vel)
  • Newcastle (angol) - Zulte-Waregem (belga) 1-0 (Martins 68.)
  • (Tj. a Newcastle 4-1-gyel)
  • Panathinaikosz (görög) - Lens (francia) 0-0
  • (Tj. a Lens, 3-1-gyel)
  • Paris SG (francia) - AEK Athén (görög) 2-0 (Frau 42., Mendy 92. – 11-esből)
  • (Tj. a PSG 4-0-lal)
  • Parma (olasz) - Braga (portugál) 0-1 (Diego 89.)
  • (Tj. a Braga, 2-0-lal)
  • Sevilla (spanyol) - Steaua Bucuresti (román) 1-0 (Kerzsakov 45.)
  • (Tj. a Sevilla, 3-0-lal)
  • Ajax Amsterdam (holland) - Werder Bremen (német) 3-1 (Leonardo 3., Huntelaar 60., Babel 74., ill. Almeida 14.)
  • (Tj. a Werder, 4-3-mal)
  • Rangers (skót) - Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 4-0 (Ferguson 24., 73., Boyd 35., Adam 92.)