Martin Schindler dobta a mérkőzés legmagasabb kiszállóját (Fotó: dpa)

 

Jó kis meglepetésesőbe csöppentek a mieink a PDC csapat-világbajnoksága első napján, mivel előbb kiestek a hatodik kiemelt, Daryl Gurney fémjelezte északírek, majd épp a mi meccsünk előtt a harmadik kiemelt, Gerwyn Price vezérelte walesiek is, így két olyan sztártól is elbúcsúztunk, aki a PDC világranglistáján az első tíz tagja.

A hetedik mérkőzés volt a Németország–Magyarország összecsapás, amely előtt a hazai pályán dobó Max Hopp és Martin Schindler egy nagy német zászlót is meglebegtetett a színpadon, hogy fokozza a hangulatot, pedig amúgy is ezrek hangorkánja biztatta a németeket Hamburgban.

Mi kezdtünk, és mi kezdtünk jobban, a Morzsi becenévre hallgató Végső János százas körével – aztán ő is szállt ki a leg végén dupla nyolccal, miközben társa, Székely Pál aládolgozott. Utána azonban sima leggel egyenlítettek a németek, és a harmadikban brékeltek is, pedig a mieink is dobhattak duplára.

Jól dobott az ellenfél, három tökéletes kört, azaz 180-at is odavágott, meg Schindler egy 137-es kiszállót.

Sajnos a folytatásban sem adtak esélyt Hoppék, a világranglista-25. Maximiser dobta meg a győztes dupla húszat.

Így 5–1 lett oda, 73.92-es átlagot dobtunk a németek 87.1-ével szemben.

A játéknap záró meccsén a Gary Anderson, Peter Wright skót páros 101.55-ös átlaggal verte meg Dániát, amely egyedüli csapatként nem nyert leget csütörtökön.

HOPPÉK NAGY ÖRÖMÜKBEN MÉG AZ ASZTALT IS LEBORÍTOTTÁK



DARTS, CSAPAT-VB, 2019
1. FORDULÓ, A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Gibraltár (Dyson Parody és Antony Lopez)–Japán (Aszada Szeigo és Muramacu Haruki) 4–5
Észak-Írország (Daryl Gurney és Brendan Dolan, 6.)–Dél-Afrika (Devon Petersen és Vernon Bouwers) 4–5
Új-Zéland (Cody Harris és Haupai Puha)–Litvánia (Darius Labanauskas és Mindauskas Barauskas) 5–1
Belgium (Kim Huybrechts és Dimitri Van den Bergh, 7.)–Hongkong (Royden Lam és Leung Kai Fan) 5–1
Brazília (Diogo Portela és Artur Valle)–Svédország (Dennis Nilsson és Magnus Caris) 1–5
Wales (Gerwyn Price és Jonny Clayton, 3.)–Szingapúr (Paul Lim és Harith Lim) 3–5
MAGYARORSZÁG (Székely Pál és Végső János)–Németország (Max Hopp és Martin Schindler) 1–5
Skócia (Gary Anderson és Peter Wright, 2.)–Dánia (Per Laursen és Niels Heinsöe) 5–0

PÉNTEK, 19.00 (Tv: Sport2)
Kína–Egyesült Államok
Olaszország–Kanada
Lengyelország–Csehország
Írország–Görögország
Anglia (1.)–Fülöp-szigetek
Ausztria (8.)–Oroszország
Ausztrália (5.)–Finnország
Hollandia (4.)–Spanyolország
Az első körben öt leget kell nyerni a továbbjutásért.

Szombat délután (13.00) és este (19.00) a nyolcaddöntő mérkőzéseit, vasárnap délután (13.00) a negyeddöntőt, vasárnap este (19.00) az elődöntőt és a döntőt játsszák.

AZ ELSŐ FORDULÓ TELJES PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)
Anglia (1.)–Fülöp-szigetek
Írország–Görögország
Ausztria (8.)–Oroszország
Kína–Egyesült Államok
Ausztrália (5.)–Finnország
Olaszország–Kanada
Hollandia (4.)–Spanyolország
Lengyelország–Csehország
Skócia (2.)–Dánia 5–0
Brazília–Svédország 1–5
Belgium (7.)–Hongkong 5–1
MAGYARORSZÁG–Németország 1–5
Észak-Írország (6.)–Dél-Afrika 4–5
Új-Zéland–Litvánia 5–1
Wales (3.)–Szingapúr 3–5
Gibraltár–Japán 4–5