Sportlövő vk: Major Veronika hatodik légpisztolyban Kairóban

2024.01.26. 18:55
Major Veronika hatodik lett Kairóban (Fotó: Földi Imre)
Már az első versenynapon volt magyar finalista a sportlövők kairói világkupaversenyén, Major Veronika a nők 10 méter légpisztoly számában 156 körrel a hatodik helyen végzett.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Győrik Csaba tanítványa az első öt lövés után még az élen állt, de aztán visszacsúszott. Az első és az utolsó két sorozata sikerült nagyon jól: ekkor 98, 99 és 97 kört lőtt, az alapversenyben összesen 578 kört teljesített és a harmadik helyen jutott a nyolcas döntőbe, ahol hatodikként zárt.

Az alapversenyben az indiai Rhythm Sangwan volt a legjobb 584 körrel. A döntőt és így a versenyszámot a görögök olimpiai bajnoka, Anna Korakaki nyerte meg 241.1 körrel.

A másik magyar induló, az ötkarikás kvótás Fábián Sára Ráhel 571 körrel 20. lett.