Sportlövészet: két magyar bronz a szlovéniai GP-n

2024.01.13. 18:18
Fotó: Földi Imre, archív
Két magyar bronzérem született a szlovéniai Ruséban zajló 10 méteres sportlövő Grand Prix szombati napján.

A hazai sportági szövetség beszámolója szerint a férfiak légpisztolyos versenyszámában Tátrai-Fejes Miklós végzett a harmadik helyen 219.1 körrel. A 2022-ben Európa-bajnoki bronzérmes magyar a hatodik helyen kvalifikálta magát a fináléba, miután az alapversenyben 579 kört lőtt.

A nőknél légpisztolyban Major Veronika lett bronzérmes 219.8 körrel, ő az alapversenyben 570 kört lőtt, és ezzel nyolcadikként jutott a döntőbe. Ugyanebben a számban Fábián Sára Ráhel az ötödik, Sike Renáta a hatodik helyen zárt.

Pénteken a junioroknál légpuskában Rácz Áron aranyérmes lett, aki nemcsak a döntőben, hanem az alapversenyben is a legjobbnak bizonyult.