Darts-vb: Scott Williams újabb meglepetésgyőzelmet aratott

2023.12.27. 17:44
Scott Williams újabb meglepetést okozott és legyőzte Martin Schindlert (Fotó: Getty Images)
A PDC-dartsvilágbajnokság harmadik fordulójában, a legjobb 32 között A Danny Noppert kiütő Scott Williams ismét meglepetést okozott, és hétszettes meccsen legyőzte a 26. kiemelt Martin Schindlert. Nyert a másik két angol is. A 11. kiemelt Dave Chisnall a német Gabriel Clemens ellen nyert ötszettes meccsen, míg Rob Cross a svéd Jeffrey de Graaf ellen diadalmaskodott.

Mint arra sokan számítottak, Schindler nagyon könnyedén nyerte az első két szettet ezt követően azonban fordult a kocka. Williams egy nagyon simán nyert szett után egy kiélezett összecsapást is behúzott, ezzel kiegyenlítve az állást. A meccs végül hetedik szettig húzódott, ami a mérkőzéshez méltóan kifejezetten szorosra sikeredett. Összesen hét 180-at dobtak benne a versenyzők és mivel az angol egy kicsivel jobb átlaggal tudott dobni be is húzta a mérkőzést.

A folytatásban Dave Chisnall gyorsan elhúzott Gabriel Clemens ellen. Az angol az első három szettet 9–2-es összesítéssel nyerte. Ezt követően viszont Clemens elvitte Chisnall kezdését és 3–1-re behúzta a negyedik szettet, sőt az ötödiket is szorossá tette a hibátlan kiszállózásának köszönhetően. Chisnall el is rontott egy kiszállítót, azonban másodjára már nem remegett meg és lezárta a mérkőzést.

A délután zárómérkőzésén Rob Cross az első szettet szenvedve, a másodikat simán nyerte Jeffrey de Graaf ellen. Az ezt követő három szett ötleges csatában dőlt el egyszer az angol, kétszer a svéd javára. Cross a győzelmét egy gyönyörű 14 nyilasnak köszönhette, azonban utána romlott a kiszállózása, így de Graaf visszajött a meccsbe. A hatodik szettben viszont brutális, 112.87-es átlaggal dobott Cross, ráadásul a kiszállókat is 60 százalékkal megoldotta, így a vártnál kicsit nehezebben, de továbbjutott.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
3. FORDULÓ

Martin Schindler (német, 26., 95.15)–Scott Williams (angol, 94.36) 3:4 (3–1, 3–0, 0–3, 2–3, 3–0, 1–3, 2–4)
Dave Chisnall (angol, 11., 95.49)–Gabriel Clemens (német, 22., 96.16) 4:1 (3–1, 3–0, 3–1, 1–3, 3–1, 3–2)
Rob Cross (angol, 8., 101.32)–Jeffrey de Graaf (svéd, 91.95) 4:2 (3–2, 3–0, 2–3, 3–2, 3–1)