Csupasport: elsírta magát a győzelem miatt a célba érkezést követően

J. Á.J. Á.
2023.11.26. 08:44
Tóth-Sallai Tímea
Tóth-Sallai Tímea 4:56:44-es idővel győzött a Tanúhegyek Trail 42 kilométeres távján a nők között.

– Nem volt ismeretlen a Tanúhegyek Trail ön számára, ám első alkalommal győzött a versenyen.
Valóban, már kétezertizenkilencben az első Tanúhegyek Trail-en ott voltam – nyilatkozta a csupasport.hu-nak Tóth-Sallai Tímea, aki 4:56:44-es idővel győzött a Tanúhegyek Trail 42 kilométeres távján a nők között. – Az volt az első igazi terepfutó élményem, és annyira megtetszett, hogy ott elindult valami bennem. A természet közelsége, a friss levegő, a csodaszép környezet, mind mind magával ragadott. Kétezerhuszonegyben kezdtem komolyabban foglalkozni vele, nyertem egy nevezést a Budai Trail-re, ott dőlt el, hogy ez igazi szerelem. A mostani Tanúhegyek Trail volt a második terepmaratonim, ám ez volt az eddigi legmagasabb szintem ezerhatszáz méterrel. Hogy mi volt a célom? Csupán az, hogy jól érezzem magam, és a saját versenyemet fussam. Szeretem azt a környéken, szeretem a Badacsonyt és a Balatont, jól érzem magam arrafelé. A célba érkezéskor fogalmam sem volt arról, hogy az első helyen értem be, amikor bemondta a szpíker, nagyon meglepődtem, elsírtam magam.

A teljes interjú elolvasható acsupasport.hu-n.