Sportlövészet: Csonka Zsófia a lőállásban és a zongoránál is brillírozott

Patai GergelyPatai Gergely
2022.07.30. 13:38
Pekler Zalán is aranyérmet szerzett szombaton (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Taroltak az esélyesek a sportlövők 25 és 50 méteres országos bajnokságának szombati napján, amelyet rögtönzött zongorakoncert is színesített.

Több hangszeren játszik Csonka Zsófia, amit az idei országos bajnokságon is bizonyított. A pécsiek Európa-bajnok sportlövője harmadik lett a 10 méteres légpisztoly utolsó válogatóversenyén, míg 25 méteres sportpisztolyban ezüst-, standardpisztolyban bronzérmet szerzett, majd az eredményhirdetés után rögtönzött zongorakoncertet adott – a versenytársak nagy örömére.

„Sokáig zongoristának készültem, de a lámpalázamat nem tudtam legyőzni, így lettem sportlövő – mesélte Csonka, aki három számban három érmet szerzett, így jó eséllyel pályázik a világbajnokságra utazó keretbe kerülésre. – A barátaim, sporttársaim előtt szerencsére nem izgulok, most vidám darabokat játszottam, mert nagyon jól sikerült az országos bajnokság. Kimondottan erős a hazai mezőny, minden döntő színvonalas volt, a jövőben pedig azért fogok dolgozni, hogy nemzetközi szinten is újra eredményes legyek.”

A Nemzeti Lőtéren zajló országos bajnokság harmadik napján nem történt meglepetés, taroltak az esélyesek. A standardpisztolyosok nyílt versenyét Major Veronika nagy fölénnyel nyerte meg, a keszthelyiek kiválósága így második országos bajnoki címét szerezte az idén, miután pénteken 25 méteres sportpisztolyban is aranyérmes lett. Az 50 méteres puska fekvő testhelyzetű számában Pekler Zalán 1.7 körös különbséggel előzte meg Péni Istvánt, míg a nőknél hasonlóan nagy izgalmak után Bajos Gitta nyerte a versenyt.

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST, NEMZETI LŐTÉR

FÉRFIAK

50 m. Kisöbű puska. 1. Pekler Zalán (Komárom VSE) 624.7 kör, 2. Péni István (UTE) 623.0, 3. Dénes András (CTSE) 620.3. Csapat. 1. Komárom VSE (Gazdig Olivér, Pekler Zalán, Vas Péter) 1859.3, 2. BHSE (Fluck, Hári, Simó) 1855.3, 3. UTE (Hammerl, Péni, Szabián) 1854.5