Dubai Maratoni: a remeklő etiópok elvitték a show-t

MTI MTIMTI MTI
2018.01.26. 10:36
Egészen kiváló versenyt és kiemelkedő eredményeket hozott a férfiaknál és a nőknél is a pénteken rendezett Dubai Maratoni, amelyen mindkét nem küzdelmében megdőlt a versenycsúcs.

A mezőnyben az etióp futók remekeltek. A férfiaknál ráadásul egészen a hajráig nagy csoportban tudtak együtt futni, így végig erős tempóban haladtak. A győzelmet egy nagy sprint végén Mosinet Geremew szerezte meg 2:04:00 órás eredménnyel, ami minden idők tizedik legjobb ideje a klasszikus 42.195 kilométeres távon.

Mögötte Leul Gebresilase ért célba két másodperces hátránnyal, őt pedig további négy másodperccel a címvédő Tamirat Tola követte. A verseny színvonalát jól mutatja, hogy az első hét futó 2:05 órán belül zárt.

A nőknél szintén nagyszerű versenyt vívtak az etióp atléták, akik közül az első négy 2:20 órán belüli eredménnyel végzett, de még a hatodik Gelete Burka – a 2015-ös szabadtéri világbajnokság 10 000 méteres ezüstérmese – is 2:20.45 órát futott.

A győzelmet Roza Dereje 2:19.17 órával szerezte meg, amivel az örökranglista hetedik helyére lépett fel. A második Feyse Tadese 13 másodperccel kapott ki tőle, a harmadik Yebrgual Melese pedig 19-cel.

A kiváló idők mellett a busás pénzdíjnak is örülhettek a dobogósok, ugyanis a férfi és a női győztes is 200 ezer dollárt kapott, míg a másodikok 80-80, a harmadikok pedig 40-40 ezret.