Karate: taroltak a magyarok, itthon tartották az aranyérmet

2015.09.21. 11:47
Húsz ország 900 versenyzőjének részvételével rendezték meg a hétvégén a Pestszentimrei Sportkastélyban a 18. Budapest Open nemzetközi karateversenyt. A legrangosabb hazai viadalként nyilvántartott versenyen különösen a magyar férfiak tettek ki magukért, akik a felnőtteknél és az U21-es korosztályban is valamennyi kategóriában itthon tartották az aranyérmet.

Az idei U21-es Európa-bajnok Hárspataki Gábor és Molnár Dániel is duplázni tudott. Magabiztos versenyzéssel állhatott fel a dobogó legfelső fokára a baki Európai Játékokat megjáró Tadissi Martial a felnőtt férfiak 67 kg-os küzdelmében. Hárspataki Gábor és Molnár Dániel is duplázni tudott. Magabiztos versenyzéssel állhatott fel a dobogó legfelső fokára a baki Európai Játékokat megjáró Tadissi Martial a felnőtt férfiak 67 kg-os küzdelmében.

Tadissi Martial a felnőtt férfiak 67 kg-os küzdelmében diadalmaskodott

Az éremtáblázaton az MTK együttese végzett az élen, megelőzve az ukrán Leader és a szlovák Trencin csapatát.

A Budapest Open a legjobb hazai versenyzők számára kvalifikációs állomás volt a jövő évi felnőtt és korosztályos Európa-bajnokságra is.