Birkózás: Módos és Bácsi arannyal, Deák Bárdos bronzzal zárt

2010.07.18. 18:08
Sastin Marianna szombati győzelme után vasárnap a kötöttfogásban Módos Péter és Bácsi Péter is imponáló birkózással szerezte meg az aranyat, míg Deák Bárdos Mihály bronzérmes lett a birkózó Golden Grand Prix-sorozat bakui záró versenyén. A héttagú magyar küldöttség három első helye, négy érme biztató előjel a szeptemberi moszkvai világbajnokság előtt.

Fantasztikus napot tudhat maga mögött Módos Péter (55 kg) és Bácsi Péter (74 kg) a Golden Grand Prix-sorozat kötöttfogású versenyén. Módos négy győzelemmel jutott el az első helyig és az azzal járó 10 ezer dollárig, menetet sem vesztett, és az akciópontokban 13:0-ra bizonyult jobbnak vetélytársainál. Bácsi az öt találkozóján 31(!) pontot ért el, és csak 4-et szereztek ellene. Abból hármat a grúz olimpiai bajnok grúz Kvirkvelija, aki 3:0-ra hozta az első menetet, a másik kettőben viszont egyaránt 5:0-ra maradt alul a magyar Európa-bajnokkal szemben.

A vigaszágon három vereséggel kezdtek a mieink, Lőrincz, Fodor és Németh is kikapott, utóbbi az orosz olimpiai bajnok Aszlanbek Hustovtól. Deák Bárdos azonban nyert, majd a bronzmérkőzésen ismételten igazolta rutinját és példamutató küzdőképességét.

Németh Iván végül a 7., Fodor Zoltán a 9., Lőrincz Tamás pedig a 10. helyet szerezte meg súlycsoportjában.