Öttusa: négy magyar jutott a férfiak döntőjébe a népligeti vk-n

MTI MTIMTI MTI
2010.05.07. 18:21
Marosi Ádám, Kasza Róbert, Németh Róbert és Demeter Gergely személyében négy magyar jutott be a férfiak vasárnapi döntőjébe a budapesti Trigránit öttusa világkupa-versenyen, de közülük csak hárman lehetnek ott a fináléban. A hétfőn Bulgáriába, az ifi Eb-re utazó Demetert a szövetségi kapitány, Pálvölgyi Miklós szakmai érvekre hivatkozva visszaléptette.

A népligeti sportcentrumban három csoportban összesen 77 öttusázó – köztük 12 hazai sportoló – küzdött a pénteki selejtezőben az első tizenkettőbe kerülésért. A magyar válogatott alapemberei közül egyedül Tibolya Péternek nem sikerült biztosítania helyét a legjobb 36 között, mivel csak a 14. helyen végzett a B csoportban.

Az aktuális világbajnok Marosi elsőként futott a célba az A csoport versenyének végén, ugyanitt Demeter Gergely nyolcadik lett, míg Kasza és Németh negyedikként zárt a B, illetve a C jelű mezőnyharmadban.

A hazaiak számára a mostani verseny válogató a júliusi, debreceni Európa-bajnokságra és a szeptemberi csengtui (Chengdu) világbajnokságra. Szombaton a női döntőt rendezik – Pataki Viktória, Gyenesei Leila, Földházi Zsófia és Tóth Adrienn harcolta ki a fináléban való részvételt, de Demeterhez hasonlóan Földházit sem engedte indulni a szakvezetés –, vasárnap a férfiak fináléjára kerül sor, hétfőn pedig vegyes váltó lesz.