Vívás: Iliász Nikolász bronzérmet szerzett a budapesti Grand Prix-n

MTI MTIMTI MTI
2010.02.06. 15:29
Bronzérmet szerzett szombaton Iliász Nikolász a budapesti Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix-n.

A viadal legjobb magyar résztvevője a lengyel Adrian Stanislawski, az amerikai Timothy Morehouse, a fehérorosz Alekszandr Bujkevics és a francia Luc Wilain legyőzésével jutott el a 64-es táblán az elődöntőig, amelyben háromtusos, 15–12-es vereséget szenvedett a tavaly egyéniben vb-ezüstérmes, csapatban világbajnok román Rares Dumitrescutól, aki később a fináléban is nyert.

A MOL-kupáért rendezett versenyen 25 ország 141 vívója, köztük 13 magyar indult. A mezőny nagyon erős volt, a nemzetközi rangsor első 32 helyezettje közül 29 pástra lépett a Tornacsarnokban és a Nemzeti Sportcsarnokban.