Kajak-kenu: négy magyar érem a maratoni Eb zárónapján

2009.07.26. 20:34
Két-két ezüst- és bronzérmet szerzett a magyar kajak-kenu válogatott vasárnap a lengyelországi Ostrodában rendezett felnőtt és korosztályos maratoni Európa-bajnokság zárónapján, amelyen a felnőtt párosok versenyeit rendezték meg.
A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a Gutyina Kinga, Bara Alexandra kajakpáros a másik magyar hajóval és a dán duóval harcolt a győzelemért, de utóbbiak az utolsó forduló után megléptek, és mintegy tíz hajóhossz előnnyel értek elsőként a célba. A csaknem 26 km-es távon Gutyináék lettek a másodikok, a Horváth Tímea, Szilvási Nóra kettős pedig a harmadik. A kenusok – a hölgyekhez hasonlóan – hat kört tettek meg a körülbelül 4.3 km hosszú pályán. Ezt a versenyszámot a spanyolok uralták, már az első forduló után meglépett mindkét párosuk. A második bolyban lapátoló Devecseri Ádám, Vass András páros a vége előtt másfél körrel robbantott, s végül biztosan szerezte meg a bronzérmet. A férfi kajakosok 30.1 km-es távján mindkét magyar egységnek esélye volt a dobogóra, Salga István Péter Kristóffal azonban az első fordulóban beborult, ezzel elszálltak érmes reményei. A Jámbor Attila, Petrovics Máté alkotta duó ugyanakkor jól tartotta magát, végig a vezető bolyban haladt, és ezüstérmet szerezett. A magyar küldöttség összesen 5 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett a maratoni Európa-bajnokságon.