Nyolc újabb magyar érem született a kétszázas versenyeken Milánóban

2008.05.18. 18:38
A magyar küldöttség hat arannyal, hét ezüsttel és öt bronzéremmel zárta a milánói olimpiai kvalifikációs kaja-kenu Európa-bajnokságot. A vasárnap délutáni kétszáz méteres döntőkön a mieink újabb nyolc érmet szereztek.
A női kajaknégyes kétszázas aranyöröme
Fotó: MTI
Fotó: MTI

Remekül szerepeltek a magyarok a legrövidebb táv döntőiben is, hiszen egy kivételével valamennyi rajthoz álló honfitársunk érmes helyen zárta versenyét.

Női kajaknégyesünk hagyományosan jól szerepel a legrövidebb távon is. A Paksy Tímea, Kozák Danuta, Fazekas Krisztina, Patyi Melinda összetételű kvartett ezúttal sem okozott csalódást, és magabiztosan utasították maguk mögé az oroszokat és a szerbeket. Ezzel megszerezték a küldöttség hatodik aranyát a kontinensviadalon.

A négyes két tagja (Fazekas és Patyi) párosban is jól szerepelt, és bronzérmet nyert. Egyesben Vad Ninetta állt rajthoz a nők között, fiatal versenyzőnk az ötödik helyen zárt.

A férfi kajakosok közül Molnár Péter volt a legeredményesebb. Molnár egyesben második helyen végzett, kettesben - Kadler Viktorral párban – bronzot nyert. A Sík Máron, Boros Gergely, Babella Balázs, Csamangó Attila összetételű négyes szintén a dobogó legalsó fokára állhatott.

Kenusaink is mindegyik számban a pódiumon állhattak a verseny után. Foltán László egyesben, Kovács Gergely és Végh Attila párosban lett harmadik. A négyes (Horváth Gábor, , Joób Márton, Balázs Péter, Sarudi Pál) második helyen zárt.