Birkózás: Grúz és görög győzelem a zárónapon Rómában

2008.05.12. 00:52
A 74 kg-ban a grúz Kvirkvelija, a nehézsúlyban pedig a görög Papadopulosz nyerte az első kötöttfogású kvalifikációs versenyt Rómában. A záró napon, amelyen magyar versenyző nem volt érdekelt, egész sor nagy nevű birkózó nem jutott kvótához.
Mindenki tudta, mondta is előre, hogy legkönnyebben a világbajnokságon lehet kvótához jutni: az első nyolc helyezett automatikusan megkapja. A kvalifikációs versenyeken sokkal nehezebb lesz megszerezni. Ez kiderült a római záró napon is, amelyet mi, magyarok – Bácsi Péter (74 kg) és Deák Bárdos Mihály (120 kg) jóvoltából – már páholyból nézhettünk.A 74 kg-ban például két világbajnok, a finn Marko Yli-Hannuksela és az ukrán Vladimir Scsackih maradt kvóta nélkül. Az ukránt 2:0 (7:2, 3:1)-re elverte az amerikai Thomas Dantzler, a Pánamerikai bajnokság kétszeres ezüstérmese, majd őt 2:0 (1+:1, 4:3)-ra az azeri Ilgar Abdulov, aki világversenyen még nem jutott hat közé. Az orosz olimpiai bajnok, Varteresz Szamurgasev – miként az amerikai is – bronzzal szerzett kvótát. A grúz világ- és Európa-bajnok Manucsar Kvirkvelija a döntőben simán nyert az azeri ellen.A 120 kg-ban induljunk ki a cseh David Vala sorsából. Ő volt az, aki az Eb-n az első fordulóban legyőzte Deák Bárdost, majd egy darabig tovább is haladt. Nos, Valát most az első fordulóban 2:1 (2:1, 1:1+, 3:1)-re legyőzte a kazah Gennagyij Ljasenko, akit következőleg az ukrán Olekszandr Cserneckij két vállra fektetett. Mígnem Cserneckijt pedig tusolta a görög Panagiotisz Papadopulosz, a későbbi győztes. A döntőt két korongfeldobásos menettel nyerte meg a görög.

KÖTÖTTFOGÁS

KVALIFIKÁCIÓS VERSENY, RÓMA
74 kg. Döntő: Manucsar Kvirkvelija (grúz) – Ilgar Abdulov (azeri) 2:0 (5:4, 3:0), 3. Varteresz Szamurgasev (orosz) és Thomas Dantzler (amerikai)
120 kg: Panagiotisz Papadopulosz (görög) – Mindaugas Mizgaitis (litván) 2:0 (1+:1, 1+:1), 3. Marek Mikulski (lengyel) és Anton Botev (azeri)