Négy magyar egység közvetlenül a döntőbe jutott az ítéletidőben

RODICS DÁNIEL jelenti DuisburgbólRODICS DÁNIEL jelenti Duisburgból
2007.08.09. 12:24
Az 1000 méteres számok előfutamaival a németországi Duisburgban megkezdődött a 36. síkvízi kajak-kenu világbajnokság. A katasztrofális időjárás ellenére remekül szerepeltek a magyar indulók, minden egység maximális teljesítményt nyújtott – ez négy döntős és öt középfutamos részvételt jelent.
Kovács Katalin eddig már két számban - mindkettőben futamgyőzelemmel - vívta ki a döntőben való indulás jogát

Erős szél és szakadó eső fogadta a résztvevőket a Wedau Sportparkban csütörtök reggel. A sportolóknak persze ennek ellenére vízre kellett szállniuk, hiszen ez nem teniszverseny, itt szó sem lehet esőszünetről!

A nap egyetlen 500 méteres száma a női négyesek küzdelme volt, a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Laknerné Fazekas Krisztina, Benedek Dalma összetételű kvartett magabiztosan nyerte előfutamát, és bejutott a döntőbe. Érdekesség, hogy a néhány perccel később rajtoló német négyes majdnem egy másodperccel gyorsabban ért célba, mint Kovácsék.

Az ezres futamok sorát a férfi kajakozók nyitották, Benkő Zoltán remekül megküzdött az elemekkel, ő is másodikként jutott tovább, akárcsak a kenus Vajda Attila – ők futamgyőzelem esetén sem kerültek volna közvetlenül a fináléba. Kovács Katalin futamában csak az első hely adott felmentést a középdöntőzés alól – ezt a magyar versenyző megszerezte, így már a finálé résztvevőjének mondhatja magát.

Mindkét világbajnoki címvédő párosunknak lesz dolga a délutáni középfutamok során. A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakos kettős a második, a Kozmann György, Kolonics György kenus egység a harmadik helyen végzett futamában. A Kozák Danuta, Szabó Gabriella duó is finalista, a vb-újonc páros nagy csatát vívott a németekkel. Ahogy a májusi, szegedi Világkupán a kínaiak, illetve a júliusi, spanyolországi Európa-bajnokságon a lengyelek ellen, úgy ezúttal is célfotó döntött. Szerencsére a magyarok javára! Az előfutam-győztes duó is döntős.

Ahogy teltek-múltak a percek és az órák, úgy vált egyre biztosabbá, hogy az időjárás ezen a délelőttön bizony nem fog javulni. Az előrejelzések egyébként semmi jót nem ígérnek, állítólag vasárnap estig ilyen hűvös, nyirkos, csapadékos idő lesz a Ruhr-vidéken.

A szintén címvédő Gyökös Lajos, Kökény Roland, Vereckei Ákos, Horváth I Gábor összetételű kajak négyes a kínaiakkal volt nagy harcban, a vége itt is magyar elsőség volt – a kvartett a középfutamban folytatja. Meglepően szoros volt a kenu négyesek előfutamának befutója, a Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Balázs Gábor összeállítású kvartett végül a harmadik helyen zárt, és közvetlenül a döntőbe jutott.

Az ezer méteres középdöntők 13 óra 30 perckor kezdődnek.