Brazília az első szett után feljavult, és végül legyőzte az oroszokat

2007.07.17. 08:27
Brazília győzött a férfi röplabda-Világliga katowicei döntőjében, miután az első szett elvesztése után, nagy csatában 3:1-re legyűrte Oroszország válogaatottját. A harmadik helyet a házigazda lengyeleket szintén 3:1-re verő amerikaiak végeztek.
A brazil Rodrigo Santana (szemben) ütését itt blokkolja Alekszander Volkov, összeségében azonban a brazilok voltak a jobbak
Reuters
Reuters

A brazil és az orosz csapat egyaránt remekül védekezett a fináléban, az első játszma közepén azonban az oroszok elkezdtek keményen szerválni, és meg is nyerték a szettet (25:18).

A második felvonásban többet hibáztak a csapatok. 19:16-nál úgy tűnt, a brazilok ezt a játékrészt is elveszítik, de Murilo és André pontjaival fordítottak (25:23), és egyenlítettek.

A folytatás is kiegyenlített játékot hozott, a második technikai pihenő (16:15) után fej fej mellett araszoltak a csapatok, s szoros végjátékban a címvédő brazilok nyerték meg a szettet (28:26).

A negyedik szakasz elején szokatlanul sokat reklamáltak a játékosok. A játék még mindig nagyon kiegyensúlyozott volt, a brazilok támadásban és sáncmunkában fokozatosan javultak.

A két legalacsonyabb brazil ütő – Giba (192 centi) és Murilo (190 centi) – tette a legtöbbet csapata sikeréért. Elhúzni egyik gárda sem tudott, de a brazilok két jó blokk után meccslabdához jutottak, és a második beütötték.

Ez volt a hetedik Világliga-sikerük, sorozatban az ötödik. A győztes jutalma egymillió dollár. A brazil edző, Bernardo Rezende az ellenfelet is dicsérte.

„Fokozatosan kellett javulnunk, mert az ellenfelek nagyon keményen dolgoztak, nagyon erős csapatuk van” – mondta a tréner.

A hazai közönség előtt szereplő, korábban a végső győzelemre is esélyesnek tartott Lengyelország érmet sem szerzett, a bronzmeccsen kikapott az Egyesült Államoktól.

FÉRFI RÖPLABDA VILÁGLIGA, HATOS DÖNTŐ (KATOWICE – LENGYELORSZÁG)