MotoGP: Jorge Martín győzött, 13 pontra csökkentette hátrányát

2023.10.29. 14:23
Jorge Martín öröme (Fotó: AFP)
A spanyol Jorge Martín nyerte meg a MotoGP kategória versenyét vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság Thaiföldi Nagydíján.

A Ducati pilótája,Jorge Martín a Thaiföldi Nagydíj megnyerésével 13 pontra csökkentette hátrányát összetettben az éllovas és címvédő olasz Francesco Bagnaia mögött, aki ezúttal második lett.

A harmadik pozíciót a dél-afrikai Brad Binder szerezte meg az elképesztően izgalmas hajrában, az utolsó két körben ugyanis a trió tagjai többször is helyet cseréltek a sorrendben. Bindert eredetileg másodikként intették le, de pályaelhagyás miatt a versenybírák végül egy hellyel hátrébb sorolták őt.

Az első három versenyző 0.253 másodpercen belül ért célba, ez volt a királykategória történetének negyedik legszorosabb befutója.

A vb-sorozat két hét múlva Malajziában folytatódik, az idényből még három nagydíj van hátra.