MotoGP: ki nyeri a 900. futamot? És az extra nyereményt?

2020.08.23. 10:32
Ki nyeri a 900. MotoGP-futamot? (Fotó: motogp.com)
Újabb kerek számhoz érkezett az 1949-ben útjára indított gyorsaságimotoros-világbajnokság. A mai Stájer Nagydíj MotoGP-futama a 900. királykategóriás verseny lesz, a győztes pedig egy értékes különdíjjal távozhat.

A különdíjnak persze nincs köze a „jubileumhoz”, annál inkább a futam főszponzorához, amely egy autót ajánlott fel annak, akit elsőnek intenek ma le. Sokak szerint ez extra motivációnak sem rossz.

Az eddigi 899 nagydíj során 111 különböző futamgyőztest avattunk, a 111. az újonc Brad Binder volt Brnóban.

Leírni is hihetetlen, de Valentino Rossi 346 versenyen állt rajthoz az eddigi 899-ből (ez 38.5 százalékos arány!), 89-et meg is nyert közülük és 199-szer állhatott fel a dobogóra.

Az eddigi „százasok” győztesei
100: Mike Hailwood (MV Agusta, 1962, Kelet-Németország)
200: Giacomo Agostini (MV Agusta, 1972, Holland TT)
300: Barry Sheene (Yamaha, 1981, Svédország)
400: Eddie Lawson (Honda, 1989, Franciaország)
500: Mick Doohan (Honda, 1996, Imola)
600: Sete Gibernau (Honda, 2003, Franciaország)
700: Jorge Lorenzo (Yamaha, 2009, Japan)
800: Jorge Lorenzo (Yamaha, 2014, Aragónia)
900: ???

A mai MotoGP-futamnak nagyjából fél tucat pilóta vág neki esélyesként, lehetetlen megmondani, hogy kinek van a legjobb tempója.

Az első sorból Pol Espargaró, Nakagami Takaaki és Joan Mir indulhat Johann Zarco büntetése után.

A Moto2-eseknél az újonc Aron Canet szerezte meg a pole pozíciót a múlt heti futamgyőztes Jorge Martín és Nagasima Tecuta előtt.

A Moto3-asoknál Gabriel Rodrigo, Raúl Fernández és Szuzuki Tacuki voltak a kvalifikáció leggyorsabbjai, azaz minden kategóriában lesz japán versenyző az első sorban.

A királykategóriában az utolsó japán, akinek ez sikerült, Nakano Sinja volt a 2006-os Ausztrál Nagydíjon, szintén a második helyről indulhatott.

A szombati nap legnagyobb híre, hogy a regnáló világbajnok, Marc Márquez még két-három hónapig nem térhet vissza. Hogy Valentino Rossi miként reagált erre, az kiderül az alábbi videóból.