Szemerei Levente megnyerte a varsói maratonit!

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2023.09.24. 21:32
Egyéni csúcsot futva, 2:15:32 órás idővel győzött a 45. Varsó Maratonon Szemerei Levente, Jenkei Péter tizedik lett, míg a női mezőnyben Erdélyi Zsófia ötödik helyen ért célba.

Vasárnap érkezett a remek hír, hogy a budapesti atlétikai világbajnokságon is szereplő, és a vb-mezőnyben negyvenedik helyen végző Szemerei Levente egyéni csúccsal nyerte meg a 45. Varsó Maratont. A 23 éves magyar sportoló végig egyenletes futással 2:15:32 órás idővel ért be elsőként a célba, megelőzve két ukrán versenyzőt, míg a száztagú mezőnyben Jenkei Péter 2:26:32 órás idővel a tizedik helyen zárt.

Ami a nőket illeti: a győztes a lengyel Jagielszka Ewa lett 2:34:43 órás idővel, a legjobb magyar Erdélyi Zsófia, aki 2:43:35-ös időeredménnyel az ötödik helyen érkezett célba.