Gondolta, fut egy jót, aztán az első helyen ért célba

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2023.07.18. 18:20
Ujvári Balázs nem tervezte be a versenyt, a rajt hetében nevezett, 3 óra 36 perces idővel mégis megnyerte a Tapolca Trail 33 kilométeres távját.

Milyen célokat tűzött ki a verseny előtt?

Abszolút nem volt betervezve ez a verseny, konkrétan a rajt hetében neveztem – mondta Ujvári Balázs, aki 3 óra 36 perces idővel nyerte meg a Tapolca Trail 33 kilométeres távját. – Korábban hallottam róla, hogy kiváló szervezésű verseny, ráadásul a Balaton-felvidék azon része a helyszín, amely az egyik kedvencem. Úgy terveztem, hogy futok egy jót, és meglátjuk, mire lesz elég. Nem volt konkrét célom.

Milyen volt a futás?

A közösségi oldalán azt írta, hogy kellett ez a siker a lelkének. Mire gondolt?

Az utóbbi időben volt némi magánéleti problémám, erre utalt az üzenet. Jót tett az önbizalmamnak a győzelem, ráadásul erős mezőnyben értem elsőként célba.

Az oldalán azt is megjegyezte, hogy a nyári versenyeket nem kell erőltetnie.

Milyen céljai vannak?

A nyárra egy versenyt terveztem be, augusztus végén lesz a Fighters’ Run Szentendre, arra kaptam meghívást. Az ötvenhárom kilométeres távon veszek részt, és örömmel megyek. Mivel a Lavaredo Ultra Trail idén kimaradt, mindenképpen szeretnék ősszel egy külföldi versenyt teljesíteni, jó esély van rá, hogy a szlovén Julian Alps Trail lesz az.