BL, H-csoport: kétgólos hátrányból, 97. perces drámával nyert a Sahtar

CS. M.CS. M.
2023.10.04. 20:51
Alderweireld itt még nem tudta, hogy negatív hős lesz (Fotó: Getty Images)
Őrült meccsen, kétgólos hátrányból felállva nyert 3–2-re a Sahtar Doneck a belga Royal Antwerp otthonában a H-csoport 2. fordulójában.

A Barcelonától 5–0-ra kikapott, a belga bajnokságban pedig háromszor gól nélküli döntetlent játszott ezután a Royal Antwerp, hogy aztán a BL-csoportkör második fordulójában a Sahtart fogadva már 3 perc után előnybe kerüljön. Mi több, a 18 éves Arthur Vermeeren második gólpasszát követően a 33. percben már 2–0 volt a hazaiak javára.

Jött a szünet, s bár közhelyes, de tényleg rendezte sorait a Sahtar Doneck, amely a 48. percben máris szépített, majd a 71. és a 76. percben szerzett gólokkal megfordította a meccset – Danilo Sikan duplázott.

Összességében ezután is veszélyesebbek voltak az ukránok, de a 97. percben jöhetett volna a dráma, ugyanis tizenegyeshez jutott az Antwerp. A Tottenhamből és a belga válogatottból ismert Toby Alderweireld állt oda, de elhibázta, így maradt az ukrán vezetés, majd győzelem.

A korábbi ferencvárosi Olekszandr Zubkov kezdőként lépett pályára a Sahtarban, és végigjátszotta a mérkőzést.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ

H-CSOPORT
Royal Antwerp (belga)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–3 (Muja 3., Balikwisha 33., ill. Sikan 48., 71., Rakickij 76.)
Porto (portugál)–Barcelona (spanyol) 0–1 (F. Torres 45+1.)
Kiállítva: Gavi (90+3., Barcelona)