BL: itt vannak az első forduló legszebb jelenetei – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.09.21. 12:21
Joao Félix a hét legjobb játékosa lehet, de a gólját is a legszebbnek választhatják (Fotó: Getty Images)
Máris lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulója. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az első kör után összeszedte a 16 mérkőzés legszebb góljait és védéseit, valamint keresi a forduló legjobb játékosát, aki a Jude Bellingham, Joao Félix, Martin Ödegaard, Galeno négyesből kerül ki.

A legszebb gólért négy találat van versenyben: a Galatasaray brazil szélsőjének, Tetének a 88. perces, bombagólos egyenlítése a Köbenhavn ellen, a Angelo Fulgini (Lens) szabadrúgásgólja a Sevilla ellen, Joao Félix gyönyörű támadás végén szerzett gólja az FC Barcelona Antwerpen elleni győztes meccsén, valamint a Lazio kapusának, Ivan Provedelnek a 94. perces egyenlítése az Atlético Madrid ellen.

A LEGSZEBB GÓLRA A BEJEGYZÉSRE, VAGY IDE KATTINTVA TUD SZAVAZNI!

A legszebb védésekről a keddi és a szerdai játéknap után is közölt gyűjtést az UEFA BL-oldala, ám ezekre nem lehet szavazni.

A KEDDI JÁTÉKNAP LEGSZEBB VÉDÉSEI

A SZERDAI JÁTÉKNAP LEGSZEBB VÉDÉSEI

Az első forduló legjobb játékosa címért is négyen versengenek: a Real Madridban ismét győztes gólt szerző Jude Bellingham, az FC Barcelonában duplázó Joao Félix, az Arsenalt kiütéses győzelemre vezető Martin Ödegaard, valamint a Porto Sahtar Doneck ellen duplázó és gólpasszt is adó csatára, Galeno.

A HÉT LEGJOBB JÁTÉKOSÁRA A BEJEGYZÉSRE VAGY IDE KATTINTVA TUD SZAVAZNI!

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Bayern München (német)–Manchester United (angol) 4–3
(L. Sané 28., Gnabry 32., Kane 53. – 11-esből, M. Tel 90+2., ill. Höjlund 49., Casemiro 88., 90+5.)
Galatasaray (török)–FC Köbenhavn (dán) 2–2 (Boey 86., Tete 88., ill. Elyounoussi 35., Diogo Goncalves 58.)
Kiállítva: Jelert (73., Köbenhavn)
B-CSOPORT
Arsenal (angol)–PSV (holland) 4–0 (Saka 8., Trossard 20., Jesus 38., Ödegaard 70.)
Sevilla (spanyol)–Lens (francia) 1–1 (Ocampos 9., ill. Fulgini 24.)

C-CSOPORT
Braga (portugál)–Napoli (olasz) 1–2
(Bruma 84., ill. Di Lorenzo 45+2., Niakate 88. – öngól)
Real Madrid (spanyol)–Union Berlin (német) 1–0 (Bellingham 90+4.)
D-CSOPORT
Real Sociedad (spanyol)–Internazionale (olasz) 1–1
(B. Méndez 4., ill. Lautaro Martínez 87.)
Benfica (portugál)–Salzburg (osztrák) 0–2 (Simic 15. – 11-esből, Gluh 51.)
Kiállítva: António Silva (Benfica, 13.)

E-CSOPORT
Feyenoord (holland)–Celtic (skót) 2–0 (Stengs 45+2., Dzsahanbahs 76.)
Kiállítva: Lagerbielke (64.), Holm (68., mindkettő Celtic)
Lazio (olasz)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1 (Provedel 90+5., ill. Barrios 29.)

F-CSOPORT
Paris Saint-Germain (francia)–Borussia Dortmund (német) 2–0 (
K. Mbappé 49. – 11-esből, Hakimi 58.)
Milan (olasz)–Newcastle United (angol) 0–0
G-CSOPORT
Manchester City (angol)–Crvena zvezda (szerb) 3–1
(J. Álvarez 47., 60., Rodri 73., ill. Bukari 45.)
Young Boys (svájci)–RB Leipzig (német) 1–3
(Elia 33., ill. Simakan 3., X. Schlager 73., Sesko 90+2.)
H-CSOPORT
FC Barcelona (spanyol)–Royal Antwerp (belga) 5–0 (3–0)
Sahtar Doneck (ukrán)–Porto (portugál) 1–3 (Kelsy 13., ill. Galeno 8., 15., Taremi 29.)