BL, F-csoport: a Dortmund fordított, és csoportelső lett

B. L.B. L.
2020.12.08. 20:46
A 39. perctől emberelőnyben játszó Laziónak az iksz is elég volt a továbbjutáshoz (Fotó: AFP)
A Dortmund mellett a Lazio jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjából, mivel hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az FC Bruges-zsel.

A záró kör előtt az volt a kérdés, hogy a Lazio vagy az FC Bruges követi a Dortmundot a legjobb 16 közé az F-csoportból, a hazaiaknak ehhez már egy iksz is elég lett volna, a vendégeknek győzniük kellett volna.

Alaposan bekezdtek a felek Rómában, az első negyedórában mindkét csapat betalált! Előbb Luis Alberto lövését még védte a kapus, a kipattanó labdát azonban Joaquín Correa kapuba juttatta, majd a túloldalon is eljátszották ezt a csapatok: a Pepe Reináról kicsorgó labdát Ruud Vormeer értékesítette (1–1).A 27. percben visszavette a vezetést a Lazio, Ciro Immobile harcolt ki büntetőt, aztán higgadtan a bal alsóba helyezett (2–1).

A 39. percben emberhátrányba került az FC Bruges, Eduard Szobolfelrúgtaellenfelét második sárga lapot érően. Az olaszok maradtak támadásban, de sorra maradtak ki a nagy lehetőségek, ezt pedig a 76. percben megbüntette a vendégcsapat, Vormer centerezését Hans Vanaken fejelte a kapuba (2–2).

Sokáig úgy tűnt, a Lazio lesz a csoportelső, hiszen vezetett, miközben a Zenit Sebastián Driussi góljával előnyben volt a Dortmunddal szemben, de a németek a második félidő derekán ritmust váltottak, és végül győztek Szentpéterváron (1–2).

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
F-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Lazio (olasz)–FC Bruges (belga) 2–2
(J. Correa 12., Immobile 27. – 11-esből, ill. Vormeer 15., Vanaken 76.)
Kiállítva: Szobol (FC Bruges, 39.)
Zenit (orosz)–Borussia Dortmund (német) 1–2 (Driussi 16., ill. Piszczek 68., Witsel 79.)