A Real Madrid első félidei remeklése legjobb 16 közé jutást ért

2007.12.11. 22:45
A Real Madrid első félidei remeklése után csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe 400. európai kupamérkőzése után a Bajnokok Ligája csoportkörének zárófordulójában, a C csoportban. A Lazio kis híján feljött egy gólra az utolsó percben, de a madridiak továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben. A kvartettből az Olympiakosz folytathatja még az egyenes kieséses szakaszban, miután három góllal verték otthon a Werder Brement.
Raúl fejese után már két gól volt az előny
Reuters
Reuters

REAL MADRID – LAZIO

Már a nyolcadik percben ziccert dolgozott ki a Lazio: Rocchi gurított a kapu elé, a jó ütemben érkező – köztünk szólva lesen álló – Meghni kis híján kilőtte a jobb felső sarkot.

A tizedik perctől azonban megemberelték magukat a királyiak. Fokozatosan kezdték beszorítani a kapujuk elé az olaszokat.

Raúl tizedik percbeli kapufája nem sok jót sejtetett Delio Rossi együttese számára, s valóban, a 13. percben máris ünnepelhettek a hazaiak, Robinho passza után Baptista mesterien csavart húsz méterről a bal alsó sarokba. 1-0

A lendület még egy gólra elég volt, a 15. percben baloldali szöglet után megint Robinho jeleskedett előkészítő szerepkörben, beadását Raúl stukkolta fejjel az olaszok hálójába öt méterről. 2-0

A Lazio ezután valamelyest kijött a szorításból, a 35. percet követő újabb roham aztán megint megadásra késztette a sasokat. Robinho és Van Nistelrooy kényszerítőzött ekkor egymással, majd a brazil zseni négy méterről könnyedén mattolta a Lazio kapusát. 3-0

A folytatásban, a magabiztos vezetés tudatában érthetően visszavett a tempóból a hazai csapat, a Lazio pedig nem tudott, talán nem is nagyon akart mit kezdeni a nagy szabadsággal.

Robben aktivitása volt az, ami valamelyest felkavarta az állóvizet; az olaszok szép akcióval néha igen, eredményes támadásokkal azonban nem tudtak szolgálni a második félidőben sokáig.

A nyugodtan labdázgató madridiak ellen aztán sikerült a becsületgól a 80. percben a világoskékeknek: Rocchi átadását Pandev sodorta be közelről a kapuba. 3-1

A vérszemet kapó Lazio az utolsó pillanatokban kis híján feljött egy gólra: Pepe kezezése után azonban Rocchi Casillasba rúgta a büntetőt, s a spanyol kapus Baronio ismétlésénél is a helyén volt.

OLYMPIAKOSZ – WERDER BREMEN

Kiharcolta a nyolcaddöntőbe jutást az Olympiakosz. Korábban a Bajnokok Ligája pofozógépének számító pireusziak idén remekül szerepeltek és a 100. BEK-, illetve BL-találkozójukon, a Kariaszkakisz-stadionban 3-0-ra legyőzték a Brement.

Az első gólt Sztoltidisz szerezte a 12. percben Lua-Lua passza után. A második félidő elején Naldo fejjel egyenlíthetett volna, de Mendrinosz a gólvonalról mentett. A hazaiak megijedtek a helyzettől és előbb Kovacsevics fejesével, majd Sztoltidisz újabb találatával történelmi győzelmet arattak a németek ellen.

A Werder Bremen az UEFA-kupában folytathatja, a Lazio befejezte a szereplését idén az európai kupaporondon.

Bernd Schuster Delio Rossi
Gólszerző: Baptista (13.), Raúl (15.), Robinho (36.), ill. Pandev (80.)
Csere: Robinho h. Robben (46.), Sneijder h. Guti (46.), Van Nistelrooy h. Higuain (73.), ill. Ledesma h. Baronio (46.), Meghni h. Manfredini (63.), Pandev h. Makinwa (82.)

Takisz Lemonisz Thomas Schaaf
Gól: Sztoltidisz (12., 74.), Kovacesvics (70.)
Csere: Pacacoglu helyett Mendrinosz (25.), Kovacsevics helyett Mitroglou (82.), Galletti helyett Nunez (85.), ill. Vranjes helyett Hunt (58.), Sanogo helyett Hugo Almeida (67.), Baumann helyett Tosics (82.)
Sárga lapok: Ancasz (42.), Mitroglou (89.), ill. Rosenberg (42.), D. Jensen (71.)