Jobbra a győztes Szergej Subenkov, a háttérben Baji Balázs (Fotó: AFP)

 

A futamot az orosz Szergej Subenkov nyerte meg 12.95-tel, megközelítve a néhány nappal ezelőtti Gyulai Memorialon elért eredményét, a világ idei legjobbját (12.92).

Az amerikai Devon Allen (13.29) lett a második, a francia Pascal Martinot-Lagarde (13.30) a harmadik.

Baji Balázs megelőzte az olimpiai és a világbajnoki cím védőjét, a jamaicai Omar McLeodot (13.41), valamint a világcsúcsot 2012 óta tartó amerikai Aries Merrittet (13.44).

A rendkívül erős mezőnyben Bajié volt a hatodik legjobb egyéni csúcs (13.15), az idei legjobb eredményét (13.27) figyelembe véve negyedik volt a nevezési listán.



További érdekességek

A 800 méteren olimpiai és világbajnok Caster Semenya 1500 méteren indult, ám csak a hatodik helyen ért célba. A dél-afrikai futó szombaton Párizsban fantasztikus idővel (1:54.25 perc) nyerte meg a kétkörös távot, de most a hosszabbik távon másfél körrel a vége előtt elszálltak a győzelmi esélyei, nagyszerű hajrával az amerikai Shelby Houlihan nyert.

Az idei 100-as amerikai bajnok Noah Lyles kedvenc távján, 200 méteren rajtolt, s a papírformának megfelelően győzött, méghozzá saját ranglista-vezető idejét beállítva, 19.69 másodperccel.

A lausanne-i viadalon az ugrószámok hozták a legkiélezettebb versenyeket. Női távolugrásban a német Malaika Mihambo és a szerb Ivana Spanovics egyaránt 690 centiméterrel zárt, s jobb második eredményével nyert Mihambo.

A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok amerikai Christian Taylor egyetlen centiméterrel ugrott távolabb a portugál Pedro Pablo Pichardónál, így ő nyerte a férfi hármasugrást.

Női rúdugrásban az olimpiai és világbajnoki címvédő görög Ekaterina Sztefanidi végzett az élen, aki ugyanúgy 482-t ugrott, mint a londoni ötkarikás bajnok amerikai Jennifer Suhr, illetve az orosz Anzselika Szidorova, ám kevesebb rontásának köszönhetően megelőzte riválisait.

GYÉMÁNT-LIGA, LAUSANNE

Férfiak
200 m (0.4 méter/másodperc):
1. Noah Lyles (amerikai) 19.69 mp, 2. Michael Norman (amerikai) 19.88
5000 m: 1. Birhanu Balew (bahreini) 13:01.09 perc
110 m gát (0.6 m/mp): 1. Szergej Subenkov (orosz) 12.95, 4. Baji Balázs 13.36
400 m gát: 1. Abderrahman Szamba (katari) 47.42, 2. Karsten Warholm (norvég) 47.94
Magas: 1. Danyil Liszenko (orosz) 237 cm
Hármas: 1. Christian Taylor (amerikai) 17.62 m, 2. Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17.61
Súly 1. Tomas Walsh (új-zélandi) 21.92 m

Nők
100 m (1.3 m/mp):
1. Marie Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.90 mp, 2. Elaine Thompson (jamaicai) 10.99
200 m (0.4 m/mp): 1. Gabrielle Thomas (amerikai) 22.47
400 m: 1. Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.78
800 m: 1. Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.80
1500 m: 1. Shelby Houlihan (amerikai) 3:57.34 p
400 m gát: 1. Shamier Little (amerikai) 53.41, 2. Janieve Russell (jamaicai) 53.46
Távol: 1. Malaika Mihambo (német) 690 cm, 2. Ivana Spanovic (szerb) 690
Rúd: 1. Ekaterina Sztefanidi (görög) 482 cm, 2. Jennifer Suhr (amerikai) 482, 3. Anzselika Szidorova (orosz) 482
Gerely: 1. Nikola Ogrodniková (cseh) 65.02 m