Csupasport: szuper futószámok a Balatonnál

2020.02.23. 18:16
Március első hetében tizenharmadik alkalommal kerül sor a Balaton Szupermaratonra, amelyen a résztvevők négy nap alatt kilenc versenyszám közül választhatnak a tó körbefutása mellett.

A férfiaknál hét, a nőknél tíz különböző győztest avattunk eddig, egy-egy külföldi bajnok is volt. A férfiaknál egyetlen többszörös győztest találni, Steib Péter két triplázása közé Csécsei Zoltán sikere ékelődik be, míg a nőknél Görög Veronika és Cseke Lilla duplázott, aki tavaly 15:17:02 órás idővel a legjobb női eredményt érte el, s így először állhatott női versenyző az abszolút dobogón.

A férfiaknál Steib Péteré a pályacsúcs, mind a hatszor 14 órán belül ért célba, sőt 2012-ben mindössze hat másodperccel lépte át a 13 órás határt.

Az idei, március 5–8. között sorra kerülő versenyről többet is megtudhat a csupasport.hu weboldalon.