Gyémánt Liga: kirobbanó formában a riói súlylökő bajnok

MTI MTIMTI MTI
2017.07.15. 17:02
Továbbra is kirobbanó formában versenyez az amerikai Ryan Crouser, aki a férfi súlylökők között 22.47 méteres eredménnyel nyert az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat vasárnapi rabati versenyén.
BAJI MÁSODIK MADRIDBAN

A második helyen végzett Baji Balázs 110 méter gáton a spanyol fővárosban rendezett nemzetközi viadalon.

Az augusztusi, londoni világbajnokságra készülő 28 éves Európa-bajnoki ezüstérmes atléta – a hazai sportági szövetség honlapjának közlése szerint – 13.49 másodperc alatt ért célba a jamaicai Andrew Riley mögött, aki 13.40-gyel győzött.

A riói olimpia 24 éves bajnoka – aki a múlt hét közepén Lausanne-ban 22,39 méterrel győzött –továbbra is a legnagyobb favoritnak számít a londoni világbajnokságon, amelyet három hét múlva rendeznek meg.

A férfiaknál 100 méteren a brit Chijindu Ujah tíz másodperc alatti eredménnyel diadalmaskodott (9.98), egy héttel ezelőtt, a londoni versenyen még "csak" a győzelem jött össze neki, az idő nem (10.02).

A Gyémánt Liga-sorozat jövő pénteken Monacóban folytatódik.